הכנה לצו ראשון – קצר ולעניין, מה שבאמת חשוב לדעת

שלום לכולם, אני רועי ינוביץ, משנת 2011 מכין לצו ראשון. אני מכין למבחני דפ"ר מבחינת שיטות, דרכי גישה והתמודדות עם השאלות השונות וגם מכין לראיון מבחינת התנהלות ותרגול שאלות ותשובות.

בדף הזה תקראו קצר ומדויק על כל מה שהכי חשוב לדעת על צו ראשון ולאחר מכן מקבץ של שאלות ותשובות.

מה זה צו ראשון ?

קיבלתם מכתב מהצבא.

המכתב הזה מזמין אתכם ללשכת הגיוס (יש 5 כאלה בארץ).

בלשכת הגיוס תבדקו ע"י רופא (בדיקות כגון: משקל, גובה, פלטפוס ועקמת), תעברו ראיון אישי עם מאבחנת של הצבא (לרוב חיילת בת 19) ותעשו מבחנים פסיכוטכניים (מבחני דפ"ר הכוללים חשיבה מילולית, כמותית וצורנית). סדר התחנות אינו קבוע ונקבע ע"י מחשב לפי עומס ממתינים. יאמרו לכם לאיזו תחנה לגשת.

מה צריך לעשות עם המכתב הזה ?

במכתב יש תאריך לצו שלכם. תבדקו את התאריך. אם הוא לא מתאים לכם תשנו אותו באתר "מתגייסים" (האתר של מיטב האחראיים עליכם עד הגיוס. במכתב יש לכם סיסמת גישה לאתר).

אם לא תצליחו לשנות את התאריך באתר, תתקשרו למיטב למספר 1111.

במכתב יש גם "טופס" רפואי אותו עליכם למלא עם רופא המשפחה שלכם.

מה צריך לעשות עד יום הצו ?

למלא באתר מתגייסים את שאלון אימות הנתונים והשאלון הרפואי. השאלונים עלולים להיסגר לכם כשבוע לפני הצו ולכן אל תתעכבו במילוי שלהם.

לשלוח למיטב דרך האתר והטפסים שמילאתם את: בדיקת שתן, בדיקת ראייה (במכתב שקיבלתם יש ספח של בדיקת הראייה. תקראו אותו היטב !).

אם יש לכם, תשלחו אבחון פסיכו דידקטי. תשלחו את כל האבחון

ולא רק חלקים ממנו. תשלחו כמה שיותר מהר !

האבחון עשוי להעניק לכם תוספת זמן במבחני דפ"ר ולא יפגע בכם, אלא אם הוא חמור מידי ו/או מכיל עניינים רגשיים, חברתיים, חרדתיים וכדומה. אם אתם לא בטוחים תקבעו איתי פגישת ייעוץ ואעזור לכם.

תשלחו כל מסמך רפואי חשוב, כמה שיותר מהר.

הכי חשוב שתבואו מוכנים למבחני דפ"ר ולראיון האישי.

לראיון האישי אתם יכולים להתכונן איתי (מכין לזה משנת 2011) ולמבחנים תלמדו עם ערכת ההכנה הטובה ביותר שיש כיום בשוק.

הלומדה החינמית של מיטב בינונית ברובה המכריע (פתרתי את כולה יותר מפעם אחת) ולא מתאימה למי שרוצה להגדיל את הסיכוי שלו לקבל ציון דפ"ר גבוה.

מה להביא ליום הצו ?

תעודה מזהה (רישיון, דרכון או תעודת זהות), אוכל בריא, בקבוק מים ומצב רוח מרומם של שמחה, הצלחה, ביטחון עצמי ותחושת שווי.

מה כל כך חשוב בצו ראשון ?

בצו ראשון יקבע לכם פרופיל (מצב גופני, כלומר האם אתם יכולים לשרת בתפקידים קרביים או לא), ציון דפ"ר וציון ראיון אישי.

אם הנתונים שלכם יהיו נמוכים, יחסמו בפניכם תפקידים איכותיים, משמעותיים ומספקים רבים.

אתם כנראה תהיו בצבא כ 3 שנים ואפילו יותר. אתם רוצים שזמן השירות שלכם יהיה איכותי ומשמעותי.

תפקיד איכותי ומשמעותי יספק אתכם במהלך השירות הצבאי ויועיל לכם רבות מכל הבחינות גם לאחר השיחרור מצה"ל.

לסיכום

מלאו את טפסי צו ראשון ברצינות וכמה שיותר מהר.

תלמדו חזק למבחני דפ"ר ותתכוננו לראיון האישי.

אין מה לחשוב כרגע על קרבי או לא, אין טעם לחשוב על תפקיד כלשהו בשלב הזה. כל אלו לא נקבעים בצו ראשון (למרות שאולי תשאלו עליהם בראיון האישי).

רק ללמוד לדפ"ר ולראיון !

צו ראשון בשפה אחרת ?

אם אתם רוצים להיבחן באנגלית, רוסית, אמהרית, צרפתית או כל שפה אשר קיימת במיטב, תסמנו את הרצון שלכם במקום המתאים בשאלון אימות הנתונים וגם אם לא סימנתם, תוכלו לבקש זאת כאשר תגיעו ללשכת הגיוס.

המבחן בשפה האחרת יהיה עם זמן לכולו ולא זמן לכל שאלה בנפרד כמו במבחן בעברית.

לא תיפגעו בשום צורה שהיא, כל עוד ציון סימול העברית שלכם יהיה 8, הגבוה ביותר.

בסיום המבחן תתבקשו לענות על שאלות הבנת הנקרא, שיהיו על קטעי קריאה קצרים ופשוטים יחסית.

כמה זמן ללמוד לצו ראשון ?

למבחנים הפסיכוטכניים כדאי להתחיל כשלושה שבועות לפני הצו. תכירו את סגנון השאלות וכל אחד יבין ויכין תוכנית לימודים מתאימה עבורו וזאת לפי היכולות שלו. חשוב לעבוד עם ערכת הכנה מתאימה ומעודכנת.

אם לא תסתדרו עם "החומר" ותרצו ללמוד שיטות ודרכי התמודדות עם מבחני דפ"ר, צרו איתי קשר ונקבע מפגש בו אלמד אתכם ואגרום לכם להשתפר.

לראיון כדאי להתאמן 3, 4 ימים לפני. הכנה טובה לראיון היא הכנה עם בעל ניסיון וידע בנושא, שבין השאר ישאל אתכם את השאלות ששואלים בצו ראשון ויעבוד איתכם על תשובות אמיתיות, טבעיות ומנצחות.

כמה זמן תהיו בלשכת הגיוס ?

רוב המלש"ב יהיו בלשכת הגיוס לצורך צו ראשון כ 4 שעות. אם תקלעו ליום עמוס או תקלות טכניות של מיטב, זה ייקח יותר.

האם אתם צריכים לדעת באיזה תפקיד אתם רוצים לשרת בצבא לצורך צו ראשון ?

לא !

יכול להיות שהמראיינת/מאבחנת הפסיכוטכנית תשאל אתכם מה אתם רוצים לעשות בצבא, אבל היא לא רושמת תפקיד כלשהו שתאמרו לה או אם אתם מעדיפים קרבי, או לא, היא רק רוצה להתרשם מכם ומהרצון שלכם לתפקיד משמעותי ולכן אין צורך לבוא לצו בידיעה על תפקיד עתידי.

כמובן שחשוב הרצון לשרת בתפקיד איכותי ומשמעותי כלשהו.

מבחן פסיכוטכני חוזר ?

אם קיבלתם ציון נמוך בדפ"ר, תוכלו לכתוב למיטב בקשה מנומקת ומשכנעת למבחן חוזר. סיכוי ההצלחה שלכם סביר אם תדעו כיצד לכתוב את הבקשה ועם הציונים בבית הספר שלכם מעל 85 בממוצע.

הציון הגבוה קובע.

איך מתכוננים לצו ראשון ?

מחליטים להיות רציניים. מבינים את החשיבות של הצלחה בצו ראשון, אשר תעניק לכם סיכוי משופר לתפקיד איכותי ומשמעותי.

תתחילו כמה שיותר מהר לעבוד עם ערכת הכנה איכותית על מבחני דפ"ר. תתרגלו את מבחני הצורות, ההוראות, הקשר המילולי ומבחני החשיבה הכמותית. תבינו היכן האתגרים שלכם כדי להתמקד במה שעליכם לשפר.

תתייעצו עם אנשים חכמים לכם שיעזרו לכם להבין מה אתם צריכים לעשות כדי להיות טובים יותר למבחני דפ"ר.

אם אתם לא מסתדרים בעצמכם עם מבחני דפ"ר תכתבו לי לנייד, 0522240572. ניפגש ואלמד אתכם את כל השיטות לכל סוגי המבחנים.

מתי מקבלים צו ראשון ?

לקראת גיל 16 וחצי וכמעט תמיד בכיתה י"א.

אם אתם "גדולים בגיל, תקבלו בתחילת י"א ואם אתם ממש "קטנים", תקבלו בסביבות חודש מאי של כיתה י"א.

כאשר תקבלו צו ראשון תקבלו מכתב הביתה בדואר ובדרך כלל יהיו לכם כחודשיים התראה מראש לפני הצו עצמו, ההתייצבות בלשכת הגיוס ובכל מקרה תוכלו להתקשר למיטב כדי לדחות את מועד הצו.

איזה מבחנים יש בצו ראשון ?

בצו ראשון יש מבחנים פסיכוטכניים הנקראים גם מבחני דפ"ר (דרוג פסיכוטכני ראשוני). כמעט תמיד מבחנים אלו כוללים מתמטיקה בדמות חשיבה כמותית שזה בעצם שאלות מילוליות של יחס, הספק, אחוזים, ממוצע וכדומה וגם מבחני הוראות, קשר מילולי וצורות.

אתם יכולים לקרוא על המבחנים האלו בהרחבה בדף אחר באתר שלי.

איפה נמצא צו ראשון ?

את הצו הראשון עושים בלשכת גיוס, לפי אזור המגורים שלכם ולפי מה שכתוב במכתב שקיבלתם.

אם אתם גרים באזור המרכז תגיעו לתל השומר שבקריית אונו וישנן לשכות גיוס גם בירושלים, חיפה, טבריה ובאר שבע.

פשוט תגיעו ללשכת הגיוס ביום הצו כרבע שעה לפני שעת הזימון שלכם עם תעודה מזהה ותבקשו מהשומר להיכנס למתחם.

האם אתם חושבים כמו תיכוניסטים רבים ?

תיכוניסטים רבים עלולים לאמץ את החשיבה שלהם, "איזה כיף שיעור חופשי, ללמוד כמה שפחות" וכדומה אל הצבא, אבל בצבא אתם רוצים להיות עסוקים, ללמוד, להחכים, לפתח יכולות ולפגוש אנשים חדשים ומעניינים והכל כדי ליצר חוויה משמעותית בזמן השירות שלכם ולפתח יכולות מגוונות לחיים שאחרי הצבא.

תחליטו שאתם רוצים להשיג תפקיד איכותי ומשמעותי, ע"י הצלחה בצו ראשון, ללא קשר לכמה זמן ושעות תתבקשו להיות בתפקיד. זה מה שעושים המצליחים !

מה עושים בתחנת צו ראשון של הבדיקות הרפואיות ?

מכיוון שעשיתם עבודה מצוינת של מילוי השאלון הרפואי באתר מתגייסים מראש, החתמתם את הרופא שלכם על הטופס המתאים ושלחתם למיטב וגם עשיתם ושלחתם בדיקות שתן וראייה, אז אם אין לכם עניין רפואי מיוחד, הרופא או הרופאה תלוי אם אתם בן או בת, יבדקו את הגוף שלכם מבחינת: עקמת, פלטפוס, גובה ומשקל (לא בדיקת דם) וכנראה תקבלו מהר פרופיל 97.

אם יש לכם עניינים רפואיים, חשוב שתשלחו כמה שיותר מהר למיטב, באמצעות אתר מתגייסים את כל המסמכים הרפואיים שיש לכם וכאשר תגיעו לרופא הוא יאמר לכם אם מה ששלחתם מספיק או שנדרשות בדיקות נוספות. אם נדרשות, תלכו לרופאים המתאימים ותשלחו למיטב את חוות דעתם כמה שיותר מהר (עיכוב בקבלת פרופיל יכול לעכב מיונים !).

בכל מקרה, אם קיבלתם פרופיל שלא מתאים לכם, תוכלו לכתוב בקשה מנומקת ומשכנעת למיטב, בצירוף מסמכים חדשים ומתאימים.

מה זה צו ראשון סימן 4 שיחה טלפונית ?

אם התעלמתם/לא הופעתם לצו ראשון לאחר שקיבלתם אליו 3 זימונים, אתם עלולים לקבל שיחת טלפון ממיטב בו יזהירו אתכם להגיע במהרה ללשכת הגיוס לצורך סיום הליכי צו ראשון, אחרת יוציאו נגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ.

מצד אחד אם לא תופיעו לצו ראשון תפגעו קשות בכל תהליך המיון והשיבוץ שלכם לתפקיד איכותי ומשמעותי בצה"ל, מצד שני, איום הוצאת צו העיכוב הוא איום סרק הנעשה ללא סמכות משפטית. הליך מסוג זה יתבצע רק אם לא תופיעו לגיוס שלכם ולא אם לא תופיעו לצו ראשון.

בכל מקרה, אל תגיעו למצב הזה ! אל תדחו את הצו יותר מ 3 פעמים.

האם ניתן להסתמך על אתר מתגייסים ?

מיטב רצו לעשות מעשה טוב עבור מלש"ב ואכן עשו. הם הקימו אתר ייעודי הנקרא "מתגייסים", הבעיה היא שמקבלי ההחלטות בנושא במיטב לא מעדכנים אותו. החלטתי לכתוב לכם כמה תיקונים ועדכונים למידע לא נכון במתגייסים.

"תוכלו לבדוק את תוצאות הצו הראשון כ-3 חודשים לאחר סיום ההליכים" כתוב במתגייסים, בפועל ציון סימול עברית ודפ"ר נשלח תוך יום או יומיים בדרך כלל וציון הראיון כשבוע.

במתגייסים כתוב כי לא ניתן לעבור את הליכי צו ראשון ללא הבאת צו הזימון שנשלח אליכם בדואר. זה עובדתית לא נכון. המון באים רק עם תעודה מזהה ונכנסים ללשכת הגיוס.

כתוב שצריך להביא שאלון רפואי מלא וחתום. כמובן שזה לא נכון. את השאלון שהרופא שלכם צריך למלא ולחתום תצלמו ותשלחו באתר.

האם ציון דפ"ר מושפע מהפרופיל ?

לחלוטין לא ! אין קשר. פרופיל מלמד רק על היכולת הגופנית שלכם להיות בתפקיד קרבי ובאיזה סוג של תפקיד קרבי. ציון דפ"ר מושפע רק מהביצועים שלכם במבחנים הפסיכוטכניים.

מתי לקחת ריטלין ?

אם בדרך כלל לפני מבחנים אתם לוקחים תרופה כלשהי לשיפור קשב וריכוז כמו ריטלין, קונצרטה, אטנט וכדומה, תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

האם כאשר אני לוקח את התרופה אני מרגיש כמו זומבי בעל חוסר יכולת להבעות פנים ואז הראיון האישי שלי עלול להיפגע ? כמה זמן לוקח לתרופה שלי להתחיל להשפיע ?

החדשות הטובות הן שתמיד תוכלו לבקש מהחיילת האחראית להתחיל את מבחן דפ"ר רק כאשר התרופה תתחיל להשפיע או אפילו לבקש לעשות את הראיון תחילה, לאחר מכן לקחת את התרופה ורק לבסוף לעשות את המבחנים. תמיד תבקשו בהגיון ובנימוס עזרה והכל כדי שתהיו במיטבכם בראיון ובמבחנים.

חברים שלי לא מתכוננים לצו ראשון, מה לעשות ?

אכן ישנם רבים אשר לא מתכוננים לצו ראשון מסיבות שונות כגון: "אמרו לי שזה קל", לא מבין למה זה כל כך חשוב", אני ממילא רוצה קרבי" ועוד…

אל תעשו טעות. תתכוננו ותבואו מוכנים.

משנת 2011 אני מכין למיוני הצבא ולכן יש לי ניסיון רב.

המבחנים הפסיכוטכניים הם לא קשים, אבל חשוב להכיר אותם מבחינת אופי, התנהלות ותכסיסים, כלומר להתאמן להם. בנוסף, ישנם רבים שמתאמנים ומכיוון שציון דפ"ר יחסי, אתם לא רוצים להגיע בנחיתות כי לא התאמנתם.

איך מאשרים הגעה לצו ראשון ?

לפעמים ניתן לאשר (תלוי במצב הרוח של המערכת של מיטב באתר מתגייסים) הגעה באתר מתגייסים. תחפשו ב"הודעות וזימונים". גם אם לא תצליחו לאשר יקבלו אתכם. פשוט תגיעו רבע שעה לפני שעת הזימון ללשכת הגיוס עם תעודה מזהה, אוכל, שתייה, ביטחון ושלווה.

איך אני דוחה צו ראשון ?

תחילה תנסו באתר. תחפשו היטב, אמורה להיות אפשרות לדחייה לפי תאריכים. בפועל רבים מסתבכים עם האפשרות הזאת מכיוון שהיא לא מוצלחת ולכן הכי פשוט הוא להתקשר למיטב ולבקש לדחות לאריך שמתאים לכם מבחינת לוח הזמנים. אל תדחו צו ראשון יותר מ 3 פעמים !

איך להתלבש לצו ראשון ?

אל תבואו בכפכפים, גופיה או כל לבוש מרושל, מצד שני אין צורך לבוא בלבוש רשמי מידי. תבואו בצורה מכובדת, כמו שהייתם באים לראיון עבודה. בלי הרבה עגילים ושרשראות. רגוע.

אתם רוצים ליצור רושם חיובי, רציני ומכבד את המעמד.

האם יש מחשבון בצו ראשון ?

כן, יתנו לכם מחשבון (אל תביאו את שלכם). המחשבון הוא מחשבון "חלש", כי הוא עושה את הפעולות של חיבור, חיסור, כפל, חילוק ושורש, אבל לא תצרכו יותר מזה בשאלות שישאלו אתכם. תבדקו היטב את המחשבון לפני שאתם מתחילים את המבחנים, אתם לא רוצים להיתקע במבחן עם מחשבון מקולקל.

באיזו כיתה צו ראשון ?

צו ראשון כמעט תמיד בכיתה י"א, אם קיבלתם בכיתה י', אז אמור להיות מקום למלא במכתב שקיבלתם שאתם עדיין בכיתה י' ואת זה תצלמו ותשלחו למיטב באתר מתגייסים.

איך אפשר לפנות למיטב

קחו את הנייד ותלחצו 1111. למיטב כבר אין דוא"ל, אבל ניתן לשלוח להם שאלות ובקשות באמצעות אתר מתגייסים בצד ימין למטה על החץ.

guest
256 Comments
Inline Feedbacks
ראה את כל התגובות
Anonymous

היי רועי, אני מתגייסת באפריל לתפקיד עם סיווג ביטחוני.
מתי יהיה הסיווג? לפני הגיוס יקראו לי? בטירונות? בקורס?

Anonymous

רק לוודא שאני לא יוצאת סתומה, משקית מערך בחיל המודיעין עוברות סיווג ביטחוני נכון?
בנוסף האם ידוע לך איזה סיווג זה? אם מותר לך לרשום…

Anonymous

מה זה אומר סיווג בסיסי

Anonymous

שלום רועי, אני מתגייס לתפקיד תומך לחימה שמשרתים בו בחטמרים בעיקר.
בנוסף אני בן יחיד אין לי אחים.
הבנתי שיש דבר כזה בסיסים עם רמות סיכון שונות, כלומר בסיסים באיוש הם רמת סיכון גבוהה, לעומת בסיסים בצפון נגיד שהם רמת סיכון נמוכה.
האם הגיוני שלא ישימו אותי בבסיסים באיוש ששם רמת הסיכון גבוהה רק כי אני בן יחיד וכי לא רוצים שאני אפגע? או האם בכלל אני יכול לבקש דבר כזה?

Anonymous

היי קיבלתי
זימון לאיסוף נתונים לתפקידים מיוחדים.
במה מדובר ?

Anonymous

היי רועי שאלה אחרונה לגבי מש״ק מערך.
אם ישבצו אותי באוגדת עזה למשל, אז זה אומר שאני אחשף לכל מה שקורה בעזה? כלומר לתקיפות של מטוסי קרב בעזה, למבצעים בעזה וכו?
או שמשקי מערך לא נחשפים לדברים גדולים כאלה..
ועוד דבר, איך קובעים מי ישובץ בחטמר ומי באוגדה ומי בפיקוד? זה רנדומלי או לפי היכולות שהצגתי בקורס?
ממש תודה על הכל רועי

Anonymous

אבל זו בדיוק השאלה שלי.
האם אני נחשף לדברים גדולים כמו תקיפות ישראליות בעזה או רק לדברים קטנים שקורים באזור האוגדה שלי?
כאילו איפה עובר הגבול של הדברים שאליהם אני יכול להחשף.
אם הדברים האלו מסווגים אתה לא חייב לפרט לי..
בכל מקרה תודה

Anonymous

היי רועי, באוגוסט 2021 עברתי מיוני כלל חמן ונמצאתי מתאים למסלול מופת.
בשלב השני של המיונים, בשלב הראיון, נפלתי.
אני עדיין לא התגייסתי אך יש לי שיבוץ שאליו אני מתגייס באפריל הקרוב.
כיום שאני מסתכל לאחור אני אומר לעצמי כמה חבל שלא ניסיתי לקבל מיונים חוזרים או ראיון חוזר למסלול מופת.
האם אתה חושב שיש לי עדיין דרך להשיג את המיונים האלו? למרות שעבר כל כך הרבה זמן מאז.

Anonymous

שלום רועי,
אני משרת בחיל המודיעין, אני לא משרת ביחידות היוקרתיות (8200,9900 וכו׳). אם אני אצא לקצונה בחיל המודיעין, האם אני אוכל להיות קצין מודיעין גם ביחידות היוקרתיות שציינתי או שלשם מגיעים רק קצינים ששירתו ביחידות האלו בעודם חיילים פשוטים

Anonymous

אהלן רועי, בקשר לתפקיד משק מערך בחיל המודיעין, האם אתה יודע איפה עושים את הטירונות?
ושאלה אחרונה, הבנתי שאני משרת בחטמרים או אוגדות או פיקודים.
זה נכון? למשל פיקוד צפון, אוגדת עזה וכו

Anonymous

היי רועי מה קורה?
הייתי עכשיו בפסטיבל מתגייסים בפתח תקווה, נפגשתי שם עם קצין מיון שנתן לי את התפקיד – מש״ק מערך בחיל המודיעין.
אתה יודע לספר לי על התפקיד? כי באינטרנט ההסברים שונים
תודה

Anonymous

אשמח לעוד פירוט בבקשה.
נגיד אני עם יחידות קרביות חי״ר (גולני,גבעתי..)? או שזה גם יחידות מיוחדות?
והאם נחשפים לחומרים מודיעיניים כמו שקצין המודיעין נחשף? או שאנחנו רק העוזרים של הקצין?
והאם בעתיד אפשר לצאת לקצונה ולאיזה מקומות אפשר להגיע לאחר הקצונה?
תודה רבה רועי

Anonymous

באינטרנט רשום שאני עובד עם יחידות קרביות. אז אם לא מדובר על גולני גבעתי צנחנים, אז על מה כן מדובר?
ועוד דבר קטן, באינטרנט רשום שהתפקיד הוא רק להיות ״חייל״ של הקצין מודיעין ושאני לא באמת עושה עבודה מודיעינית, האם זה נכון?
ודבר אחרון, אתה יודע מה היציאות בתפקיד?

Anonymous

היי רועי היום הייתי אצל קצין מיון והוא הציע לי כמה תפקידים וביניהם את התפקיד עובד חקר מודיעין.
מה אתה יודע על התפקיד הזה? כי באינטרנט רושמים דברים שונים לגמרי. יש האומרים שזה תפקיד שעבודתו הוא לקבל ידיעות מודיעיניות ולמיין אותם, ויש האומרים שזה כמו עובד רס״ר בחיל המודיעין.
אשמח אם תסביר לי בקצרה עליו.
תודה

Anonymous

יש לי כמה שאלות
– התפקיד שייך לחטיבת המחקר של אמן?
– ונחשפים שם לחומרים מודיעיניים ברמה גבוהה או לדברים קטנים כאלה ולא משמעותיים?
– יש אפשרות להתקדם בתפקיד למקומות יותר משמעותיים באמ״ן?
סליחה על החפירה מאוחר בלילה פשוט אני צריך לדעת כמה שיותר לקראת הפגישה עם הקצין מיון

Anonymous

היי רועי

הבן שלי נופה מגיבוש חובלים לאחר אחד המסעות בגלל לחץ דם נמוך.
הבן שלי לא ביקש להיבדק אלא נשלח על ידי המגבש לבדיקה אצל החובש.
נבדק פעמיים ונשלח הבייתה ללא אסמכתא רפואית, כלומר כרגע הוא מחוץ לגיבוש ללא אפשרות לחזור לגיבוש נוסף. הוא כן ניסה לקבל אסמכתא אך ללא הואיל.
מה האפשרויות שעומדות לרשותו כרגע?

ענת אזולאי

הי
הבן שלי חוזר לארץ ביולי כקטין חוזר וחייה לפי הבנתי בגיוס מלא . גם אנחנו חוזרים אז הוא לא חייל בודד.
הוא צריך שמישהו יסביר לו על הצבא באופן כללי ….ואחרי זה הנחייה לצו ראשון
איפה מתחילים ? מי עוזר בדברים כאלו??
אשמח לטלפון גם שאפשר לשאול שאלות נוספות באופן זורם יותר , תודה רבה

Anonymous

דיברתי איתם וכתבתי להם .. הם טוענים שאם לא שלחו לי אז אין אפשרות .
הם אומרים שהם מתקשרים לאנשים ספציפיים שהם מתעניינים בהם ולאו דווקא שזה יהיה בשאלון.
ומה עם להיות שוטר בשחם? זה יש לי סיכוי?

Anonymous

רועי שאלה….

לאיזה תפקיד יותר קשה להתקבל? לשוטר שחמ או בלש משטרה צבאית?
מה הדפר שאני צריך לכל אחד מהתפקידים האלה?

Anonymous

לא קיבלת בשאלון ההעדפות את שני התפקידים
אני עם דפר 40
מה עושים? אני בכל זאת מעוניין בתפקיד בלש
מה הסיכויים שלי?

Anonymous

דיברתי איתם וכתבתי להם .. הם טוענים שאם לא שלחו לי אז אין אפשרות .
הם אומרים שהם מתקשרים לאנשים ספציפיים שהם מתעניינים בהם ולאו דווקא שזה יהיה בשאלון.
ומה עם להיות שוטר בשחם? זה יש לי סיכוי?

Egor

מישהו יכול בבקשה לשתף קישור עם גרסת הדגמה של מבחן דפר או משהו שבו אני יכול לאמן את דפר?

רפי

ועוד דבר .. כשנכנסתי לקרא על התפקיד במטב
היה כתוב שצריך רק פרופיל 64?… לא ציינו מאיזה דפר מתקבלים? יכול להיות שזה אומר שכל אחד יכול להתמיין לתפקיד ??

Anonymous

ועוד דבר .. כשנכנסתי לקרא על התפקיד במטב
היה כתוב שצריך רק פרופיל 64?… לא ציינו מאיזה דפר מתקבלים? יכול להיות שזה אומר שכל אחד יכול להתמיין לתפקיד ??

Anonymous

אז בעצם אם זה דפר 50 אז הסיכויים שאני אתקבל מעולים .. כדי להיות בלש משטרתי
זה לא תנאי רציני …
או שאני טועה?

Anonymous

מה חשוב ביום המאה? למה דפר לא מספיק?

Anonymous

ועוד שאלה ..
מאיזה דפר ניתן להתמיין לתפקיד בלש משטרתי?

Anonymous

מה החלקים המכריעים והחשובים שעלי להצטיין ביום המאה כדי שאוכל לקבל את תפקיד בלש משטרתי?

Anonymous

חבר שלי מעוניין להתמיין לבלש משטרתי
מה התנאים? ומה הסיכויים לקבל את התפקיד?

Anonymous

אשמח קצת פרטים על תפקיד בלש משטרתי ..
לפי מה שקראתי זה לא הכי מזהיר
השאלה האם יש אפשרות להיות חוקר מצח זה כבר יותר מעניין
האם אפשר לעשות משהו בנידון?

guest
256 Comments
Inline Feedbacks
ראה את כל התגובות
Anonymous

היי רועי, אני מתגייסת באפריל לתפקיד עם סיווג ביטחוני.
מתי יהיה הסיווג? לפני הגיוס יקראו לי? בטירונות? בקורס?

Anonymous

רק לוודא שאני לא יוצאת סתומה, משקית מערך בחיל המודיעין עוברות סיווג ביטחוני נכון?
בנוסף האם ידוע לך איזה סיווג זה? אם מותר לך לרשום…

Anonymous

מה זה אומר סיווג בסיסי

Anonymous

שלום רועי, אני מתגייס לתפקיד תומך לחימה שמשרתים בו בחטמרים בעיקר.
בנוסף אני בן יחיד אין לי אחים.
הבנתי שיש דבר כזה בסיסים עם רמות סיכון שונות, כלומר בסיסים באיוש הם רמת סיכון גבוהה, לעומת בסיסים בצפון נגיד שהם רמת סיכון נמוכה.
האם הגיוני שלא ישימו אותי בבסיסים באיוש ששם רמת הסיכון גבוהה רק כי אני בן יחיד וכי לא רוצים שאני אפגע? או האם בכלל אני יכול לבקש דבר כזה?

Anonymous

היי קיבלתי
זימון לאיסוף נתונים לתפקידים מיוחדים.
במה מדובר ?

Anonymous

היי רועי שאלה אחרונה לגבי מש״ק מערך.
אם ישבצו אותי באוגדת עזה למשל, אז זה אומר שאני אחשף לכל מה שקורה בעזה? כלומר לתקיפות של מטוסי קרב בעזה, למבצעים בעזה וכו?
או שמשקי מערך לא נחשפים לדברים גדולים כאלה..
ועוד דבר, איך קובעים מי ישובץ בחטמר ומי באוגדה ומי בפיקוד? זה רנדומלי או לפי היכולות שהצגתי בקורס?
ממש תודה על הכל רועי

Anonymous

אבל זו בדיוק השאלה שלי.
האם אני נחשף לדברים גדולים כמו תקיפות ישראליות בעזה או רק לדברים קטנים שקורים באזור האוגדה שלי?
כאילו איפה עובר הגבול של הדברים שאליהם אני יכול להחשף.
אם הדברים האלו מסווגים אתה לא חייב לפרט לי..
בכל מקרה תודה

Anonymous

היי רועי, באוגוסט 2021 עברתי מיוני כלל חמן ונמצאתי מתאים למסלול מופת.
בשלב השני של המיונים, בשלב הראיון, נפלתי.
אני עדיין לא התגייסתי אך יש לי שיבוץ שאליו אני מתגייס באפריל הקרוב.
כיום שאני מסתכל לאחור אני אומר לעצמי כמה חבל שלא ניסיתי לקבל מיונים חוזרים או ראיון חוזר למסלול מופת.
האם אתה חושב שיש לי עדיין דרך להשיג את המיונים האלו? למרות שעבר כל כך הרבה זמן מאז.

Anonymous

שלום רועי,
אני משרת בחיל המודיעין, אני לא משרת ביחידות היוקרתיות (8200,9900 וכו׳). אם אני אצא לקצונה בחיל המודיעין, האם אני אוכל להיות קצין מודיעין גם ביחידות היוקרתיות שציינתי או שלשם מגיעים רק קצינים ששירתו ביחידות האלו בעודם חיילים פשוטים

Anonymous

אהלן רועי, בקשר לתפקיד משק מערך בחיל המודיעין, האם אתה יודע איפה עושים את הטירונות?
ושאלה אחרונה, הבנתי שאני משרת בחטמרים או אוגדות או פיקודים.
זה נכון? למשל פיקוד צפון, אוגדת עזה וכו

Anonymous

היי רועי מה קורה?
הייתי עכשיו בפסטיבל מתגייסים בפתח תקווה, נפגשתי שם עם קצין מיון שנתן לי את התפקיד – מש״ק מערך בחיל המודיעין.
אתה יודע לספר לי על התפקיד? כי באינטרנט ההסברים שונים
תודה

Anonymous

אשמח לעוד פירוט בבקשה.
נגיד אני עם יחידות קרביות חי״ר (גולני,גבעתי..)? או שזה גם יחידות מיוחדות?
והאם נחשפים לחומרים מודיעיניים כמו שקצין המודיעין נחשף? או שאנחנו רק העוזרים של הקצין?
והאם בעתיד אפשר לצאת לקצונה ולאיזה מקומות אפשר להגיע לאחר הקצונה?
תודה רבה רועי

Anonymous

באינטרנט רשום שאני עובד עם יחידות קרביות. אז אם לא מדובר על גולני גבעתי צנחנים, אז על מה כן מדובר?
ועוד דבר קטן, באינטרנט רשום שהתפקיד הוא רק להיות ״חייל״ של הקצין מודיעין ושאני לא באמת עושה עבודה מודיעינית, האם זה נכון?
ודבר אחרון, אתה יודע מה היציאות בתפקיד?

Anonymous

היי רועי היום הייתי אצל קצין מיון והוא הציע לי כמה תפקידים וביניהם את התפקיד עובד חקר מודיעין.
מה אתה יודע על התפקיד הזה? כי באינטרנט רושמים דברים שונים לגמרי. יש האומרים שזה תפקיד שעבודתו הוא לקבל ידיעות מודיעיניות ולמיין אותם, ויש האומרים שזה כמו עובד רס״ר בחיל המודיעין.
אשמח אם תסביר לי בקצרה עליו.
תודה

Anonymous

יש לי כמה שאלות
– התפקיד שייך לחטיבת המחקר של אמן?
– ונחשפים שם לחומרים מודיעיניים ברמה גבוהה או לדברים קטנים כאלה ולא משמעותיים?
– יש אפשרות להתקדם בתפקיד למקומות יותר משמעותיים באמ״ן?
סליחה על החפירה מאוחר בלילה פשוט אני צריך לדעת כמה שיותר לקראת הפגישה עם הקצין מיון

Anonymous

היי רועי

הבן שלי נופה מגיבוש חובלים לאחר אחד המסעות בגלל לחץ דם נמוך.
הבן שלי לא ביקש להיבדק אלא נשלח על ידי המגבש לבדיקה אצל החובש.
נבדק פעמיים ונשלח הבייתה ללא אסמכתא רפואית, כלומר כרגע הוא מחוץ לגיבוש ללא אפשרות לחזור לגיבוש נוסף. הוא כן ניסה לקבל אסמכתא אך ללא הואיל.
מה האפשרויות שעומדות לרשותו כרגע?

ענת אזולאי

הי
הבן שלי חוזר לארץ ביולי כקטין חוזר וחייה לפי הבנתי בגיוס מלא . גם אנחנו חוזרים אז הוא לא חייל בודד.
הוא צריך שמישהו יסביר לו על הצבא באופן כללי ….ואחרי זה הנחייה לצו ראשון
איפה מתחילים ? מי עוזר בדברים כאלו??
אשמח לטלפון גם שאפשר לשאול שאלות נוספות באופן זורם יותר , תודה רבה

Anonymous

דיברתי איתם וכתבתי להם .. הם טוענים שאם לא שלחו לי אז אין אפשרות .
הם אומרים שהם מתקשרים לאנשים ספציפיים שהם מתעניינים בהם ולאו דווקא שזה יהיה בשאלון.
ומה עם להיות שוטר בשחם? זה יש לי סיכוי?

Anonymous

רועי שאלה….

לאיזה תפקיד יותר קשה להתקבל? לשוטר שחמ או בלש משטרה צבאית?
מה הדפר שאני צריך לכל אחד מהתפקידים האלה?

Anonymous

לא קיבלת בשאלון ההעדפות את שני התפקידים
אני עם דפר 40
מה עושים? אני בכל זאת מעוניין בתפקיד בלש
מה הסיכויים שלי?

Anonymous

דיברתי איתם וכתבתי להם .. הם טוענים שאם לא שלחו לי אז אין אפשרות .
הם אומרים שהם מתקשרים לאנשים ספציפיים שהם מתעניינים בהם ולאו דווקא שזה יהיה בשאלון.
ומה עם להיות שוטר בשחם? זה יש לי סיכוי?

Egor

מישהו יכול בבקשה לשתף קישור עם גרסת הדגמה של מבחן דפר או משהו שבו אני יכול לאמן את דפר?

רפי

ועוד דבר .. כשנכנסתי לקרא על התפקיד במטב
היה כתוב שצריך רק פרופיל 64?… לא ציינו מאיזה דפר מתקבלים? יכול להיות שזה אומר שכל אחד יכול להתמיין לתפקיד ??

Anonymous

ועוד דבר .. כשנכנסתי לקרא על התפקיד במטב
היה כתוב שצריך רק פרופיל 64?… לא ציינו מאיזה דפר מתקבלים? יכול להיות שזה אומר שכל אחד יכול להתמיין לתפקיד ??

Anonymous

אז בעצם אם זה דפר 50 אז הסיכויים שאני אתקבל מעולים .. כדי להיות בלש משטרתי
זה לא תנאי רציני …
או שאני טועה?

Anonymous

מה חשוב ביום המאה? למה דפר לא מספיק?

Anonymous

ועוד שאלה ..
מאיזה דפר ניתן להתמיין לתפקיד בלש משטרתי?

Anonymous

מה החלקים המכריעים והחשובים שעלי להצטיין ביום המאה כדי שאוכל לקבל את תפקיד בלש משטרתי?

Anonymous

חבר שלי מעוניין להתמיין לבלש משטרתי
מה התנאים? ומה הסיכויים לקבל את התפקיד?

Anonymous

אשמח קצת פרטים על תפקיד בלש משטרתי ..
לפי מה שקראתי זה לא הכי מזהיר
השאלה האם יש אפשרות להיות חוקר מצח זה כבר יותר מעניין
האם אפשר לעשות משהו בנידון?

256
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top