הכנה לצו ראשון – קצר ולעניין, מה שבאמת חשוב לדעת

שלום לכולם, אני רועי ינוביץ, משנת 2011 מכין לצו ראשון. אני מכין למבחני דפ"ר מבחינת שיטות, דרכי גישה והתמודדות עם השאלות השונות וגם מכין לראיון מבחינת התנהלות ותרגול שאלות ותשובות.

בדף הזה תקראו קצר ומדויק על כל מה שהכי חשוב לדעת על צו ראשון ולאחר מכן מקבץ של שאלות ותשובות.

מה זה צו ראשון ?

קיבלתם מכתב מהצבא.

המכתב הזה מזמין אתכם ללשכת הגיוס (יש 5 כאלה בארץ).

בלשכת הגיוס תבדקו ע"י רופא (בדיקות כגון: משקל, גובה, פלטפוס ועקמת), תעברו ראיון אישי עם מאבחנת של הצבא (לרוב חיילת בת 19) ותעשו מבחנים פסיכוטכניים (מבחני דפ"ר הכוללים חשיבה מילולית, כמותית וצורנית). סדר התחנות אינו קבוע ונקבע ע"י מחשב לפי עומס ממתינים. יאמרו לכם לאיזו תחנה לגשת.

מה צריך לעשות עם המכתב הזה ?

במכתב יש תאריך לצו שלכם. תבדקו את התאריך. אם הוא לא מתאים לכם תשנו אותו באתר "מתגייסים" (האתר של מיטב האחראיים עליכם עד הגיוס. במכתב יש לכם סיסמת גישה לאתר).

אם לא תצליחו לשנות את התאריך באתר, תתקשרו למיטב למספר 1111.

במכתב יש גם "טופס" רפואי אותו עליכם למלא עם רופא המשפחה שלכם.

מה צריך לעשות עד יום הצו ?

למלא באתר מתגייסים את שאלון אימות הנתונים והשאלון הרפואי. השאלונים עלולים להיסגר לכם כשבוע לפני הצו ולכן אל תתעכבו במילוי שלהם.

לשלוח למיטב דרך האתר והטפסים שמילאתם את: בדיקת שתן, בדיקת ראייה (במכתב שקיבלתם יש ספח של בדיקת הראייה. תקראו אותו היטב !).

אם יש לכם, תשלחו אבחון פסיכו דידקטי. תשלחו את כל האבחון

ולא רק חלקים ממנו. תשלחו כמה שיותר מהר !

האבחון עשוי להעניק לכם תוספת זמן במבחני דפ"ר ולא יפגע בכם, אלא אם הוא חמור מידי ו/או מכיל עניינים רגשיים, חברתיים, חרדתיים וכדומה. אם אתם לא בטוחים תקבעו איתי פגישת ייעוץ ואעזור לכם.

תשלחו כל מסמך רפואי חשוב, כמה שיותר מהר.

הכי חשוב שתבואו מוכנים למבחני דפ"ר ולראיון האישי.

לראיון האישי אתם יכולים להתכונן איתי (מכין לזה משנת 2011) ולמבחנים תלמדו עם ערכת ההכנה הטובה ביותר שיש כיום בשוק.

הלומדה החינמית של מיטב בינונית ברובה המכריע (פתרתי את כולה יותר מפעם אחת) ולא מתאימה למי שרוצה להגדיל את הסיכוי שלו לקבל ציון דפ"ר גבוה.

מה להביא ליום הצו ?

תעודה מזהה (רישיון, דרכון או תעודת זהות), אוכל בריא, בקבוק מים ומצב רוח מרומם של שמחה, הצלחה, ביטחון עצמי ותחושת שווי.

מה כל כך חשוב בצו ראשון ?

בצו ראשון יקבע לכם פרופיל (מצב גופני, כלומר האם אתם יכולים לשרת בתפקידים קרביים או לא), ציון דפ"ר וציון ראיון אישי.

אם הנתונים שלכם יהיו נמוכים, יחסמו בפניכם תפקידים איכותיים, משמעותיים ומספקים רבים.

אתם כנראה תהיו בצבא כ 3 שנים ואפילו יותר. אתם רוצים שזמן השירות שלכם יהיה איכותי ומשמעותי.

תפקיד איכותי ומשמעותי יספק אתכם במהלך השירות הצבאי ויועיל לכם רבות מכל הבחינות גם לאחר השיחרור מצה"ל.

לסיכום

מלאו את טפסי צו ראשון ברצינות וכמה שיותר מהר.

תלמדו חזק למבחני דפ"ר ותתכוננו לראיון האישי.

אין מה לחשוב כרגע על קרבי או לא, אין טעם לחשוב על תפקיד כלשהו בשלב הזה. כל אלו לא נקבעים בצו ראשון (למרות שאולי תשאלו עליהם בראיון האישי).

רק ללמוד לדפ"ר ולראיון !

צו ראשון בשפה אחרת ?

אם אתם רוצים להיבחן באנגלית, רוסית, אמהרית, צרפתית או כל שפה אשר קיימת במיטב, תסמנו את הרצון שלכם במקום המתאים בשאלון אימות הנתונים וגם אם לא סימנתם, תוכלו לבקש זאת כאשר תגיעו ללשכת הגיוס.

המבחן בשפה האחרת יהיה עם זמן לכולו ולא זמן לכל שאלה בנפרד כמו במבחן בעברית.

לא תיפגעו בשום צורה שהיא, כל עוד ציון סימול העברית שלכם יהיה 8, הגבוה ביותר.

בסיום המבחן תתבקשו לענות על שאלות הבנת הנקרא, שיהיו על קטעי קריאה קצרים ופשוטים יחסית.

כמה זמן ללמוד לצו ראשון ?

למבחנים הפסיכוטכניים כדאי להתחיל כשלושה שבועות לפני הצו. תכירו את סגנון השאלות וכל אחד יבין ויכין תוכנית לימודים מתאימה עבורו וזאת לפי היכולות שלו. חשוב לעבוד עם ערכת הכנה מתאימה ומעודכנת.

אם לא תסתדרו עם "החומר" ותרצו ללמוד שיטות ודרכי התמודדות עם מבחני דפ"ר, צרו איתי קשר ונקבע מפגש בו אלמד אתכם ואגרום לכם להשתפר.

לראיון כדאי להתאמן 3, 4 ימים לפני. הכנה טובה לראיון היא הכנה עם בעל ניסיון וידע בנושא, שבין השאר ישאל אתכם את השאלות ששואלים בצו ראשון ויעבוד איתכם על תשובות אמיתיות, טבעיות ומנצחות.

כמה זמן תהיו בלשכת הגיוס ?

רוב המלש"ב יהיו בלשכת הגיוס לצורך צו ראשון כ 4 שעות. אם תקלעו ליום עמוס או תקלות טכניות של מיטב, זה ייקח יותר.

האם אתם צריכים לדעת באיזה תפקיד אתם רוצים לשרת בצבא לצורך צו ראשון ?

לא !

יכול להיות שהמראיינת/מאבחנת הפסיכוטכנית תשאל אתכם מה אתם רוצים לעשות בצבא, אבל היא לא רושמת תפקיד כלשהו שתאמרו לה או אם אתם מעדיפים קרבי, או לא, היא רק רוצה להתרשם מכם ומהרצון שלכם לתפקיד משמעותי ולכן אין צורך לבוא לצו בידיעה על תפקיד עתידי.

כמובן שחשוב הרצון לשרת בתפקיד איכותי ומשמעותי כלשהו.

מבחן פסיכוטכני חוזר ?

אם קיבלתם ציון נמוך בדפ"ר, תוכלו לכתוב למיטב בקשה מנומקת ומשכנעת למבחן חוזר. סיכוי ההצלחה שלכם סביר אם תדעו כיצד לכתוב את הבקשה ועם הציונים בבית הספר שלכם מעל 85 בממוצע.

הציון הגבוה קובע.

איך מתכוננים לצו ראשון ?

מחליטים להיות רציניים. מבינים את החשיבות של הצלחה בצו ראשון, אשר תעניק לכם סיכוי משופר לתפקיד איכותי ומשמעותי.

תתחילו כמה שיותר מהר לעבוד עם ערכת הכנה איכותית על מבחני דפ"ר. תתרגלו את מבחני הצורות, ההוראות, הקשר המילולי ומבחני החשיבה הכמותית. תבינו היכן האתגרים שלכם כדי להתמקד במה שעליכם לשפר.

תתייעצו עם אנשים חכמים לכם שיעזרו לכם להבין מה אתם צריכים לעשות כדי להיות טובים יותר למבחני דפ"ר.

אם אתם לא מסתדרים בעצמכם עם מבחני דפ"ר תכתבו לי לנייד, 0522240572. ניפגש ואלמד אתכם את כל השיטות לכל סוגי המבחנים.

מתי מקבלים צו ראשון ?

לקראת גיל 16 וחצי וכמעט תמיד בכיתה י"א.

אם אתם "גדולים בגיל, תקבלו בתחילת י"א ואם אתם ממש "קטנים", תקבלו בסביבות חודש מאי של כיתה י"א.

כאשר תקבלו צו ראשון תקבלו מכתב הביתה בדואר ובדרך כלל יהיו לכם כחודשיים התראה מראש לפני הצו עצמו, ההתייצבות בלשכת הגיוס ובכל מקרה תוכלו להתקשר למיטב כדי לדחות את מועד הצו.

איזה מבחנים יש בצו ראשון ?

בצו ראשון יש מבחנים פסיכוטכניים הנקראים גם מבחני דפ"ר (דרוג פסיכוטכני ראשוני). כמעט תמיד מבחנים אלו כוללים מתמטיקה בדמות חשיבה כמותית שזה בעצם שאלות מילוליות של יחס, הספק, אחוזים, ממוצע וכדומה וגם מבחני הוראות, קשר מילולי וצורות.

אתם יכולים לקרוא על המבחנים האלו בהרחבה בדף אחר באתר שלי.

איפה נמצא צו ראשון ?

את הצו הראשון עושים בלשכת גיוס, לפי אזור המגורים שלכם ולפי מה שכתוב במכתב שקיבלתם.

אם אתם גרים באזור המרכז תגיעו לתל השומר שבקריית אונו וישנן לשכות גיוס גם בירושלים, חיפה, טבריה ובאר שבע.

פשוט תגיעו ללשכת הגיוס ביום הצו כרבע שעה לפני שעת הזימון שלכם עם תעודה מזהה ותבקשו מהשומר להיכנס למתחם.

האם אתם חושבים כמו תיכוניסטים רבים ?

תיכוניסטים רבים עלולים לאמץ את החשיבה שלהם, "איזה כיף שיעור חופשי, ללמוד כמה שפחות" וכדומה אל הצבא, אבל בצבא אתם רוצים להיות עסוקים, ללמוד, להחכים, לפתח יכולות ולפגוש אנשים חדשים ומעניינים והכל כדי ליצר חוויה משמעותית בזמן השירות שלכם ולפתח יכולות מגוונות לחיים שאחרי הצבא.

תחליטו שאתם רוצים להשיג תפקיד איכותי ומשמעותי, ע"י הצלחה בצו ראשון, ללא קשר לכמה זמן ושעות תתבקשו להיות בתפקיד. זה מה שעושים המצליחים !

מה עושים בתחנת צו ראשון של הבדיקות הרפואיות ?

מכיוון שעשיתם עבודה מצוינת של מילוי השאלון הרפואי באתר מתגייסים מראש, החתמתם את הרופא שלכם על הטופס המתאים ושלחתם למיטב וגם עשיתם ושלחתם בדיקות שתן וראייה, אז אם אין לכם עניין רפואי מיוחד, הרופא או הרופאה תלוי אם אתם בן או בת, יבדקו את הגוף שלכם מבחינת: עקמת, פלטפוס, גובה ומשקל (לא בדיקת דם) וכנראה תקבלו מהר פרופיל 97.

אם יש לכם עניינים רפואיים, חשוב שתשלחו כמה שיותר מהר למיטב, באמצעות אתר מתגייסים את כל המסמכים הרפואיים שיש לכם וכאשר תגיעו לרופא הוא יאמר לכם אם מה ששלחתם מספיק או שנדרשות בדיקות נוספות. אם נדרשות, תלכו לרופאים המתאימים ותשלחו למיטב את חוות דעתם כמה שיותר מהר (עיכוב בקבלת פרופיל יכול לעכב מיונים !).

בכל מקרה, אם קיבלתם פרופיל שלא מתאים לכם, תוכלו לכתוב בקשה מנומקת ומשכנעת למיטב, בצירוף מסמכים חדשים ומתאימים.

מה זה צו ראשון סימן 4 שיחה טלפונית ?

אם התעלמתם/לא הופעתם לצו ראשון לאחר שקיבלתם אליו 3 זימונים, אתם עלולים לקבל שיחת טלפון ממיטב בו יזהירו אתכם להגיע במהרה ללשכת הגיוס לצורך סיום הליכי צו ראשון, אחרת יוציאו נגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ.

מצד אחד אם לא תופיעו לצו ראשון תפגעו קשות בכל תהליך המיון והשיבוץ שלכם לתפקיד איכותי ומשמעותי בצה"ל, מצד שני, איום הוצאת צו העיכוב הוא איום סרק הנעשה ללא סמכות משפטית. הליך מסוג זה יתבצע רק אם לא תופיעו לגיוס שלכם ולא אם לא תופיעו לצו ראשון.

בכל מקרה, אל תגיעו למצב הזה ! אל תדחו את הצו יותר מ 3 פעמים.

האם ניתן להסתמך על אתר מתגייסים ?

מיטב רצו לעשות מעשה טוב עבור מלש"ב ואכן עשו. הם הקימו אתר ייעודי הנקרא "מתגייסים", הבעיה היא שמקבלי ההחלטות בנושא במיטב לא מעדכנים אותו. החלטתי לכתוב לכם כמה תיקונים ועדכונים למידע לא נכון במתגייסים.

"תוכלו לבדוק את תוצאות הצו הראשון כ-3 חודשים לאחר סיום ההליכים" כתוב במתגייסים, בפועל ציון סימול עברית ודפ"ר נשלח תוך יום או יומיים בדרך כלל וציון הראיון כשבוע.

במתגייסים כתוב כי לא ניתן לעבור את הליכי צו ראשון ללא הבאת צו הזימון שנשלח אליכם בדואר. זה עובדתית לא נכון. המון באים רק עם תעודה מזהה ונכנסים ללשכת הגיוס.

כתוב שצריך להביא שאלון רפואי מלא וחתום. כמובן שזה לא נכון. את השאלון שהרופא שלכם צריך למלא ולחתום תצלמו ותשלחו באתר.

האם ציון דפ"ר מושפע מהפרופיל ?

לחלוטין לא ! אין קשר. פרופיל מלמד רק על היכולת הגופנית שלכם להיות בתפקיד קרבי ובאיזה סוג של תפקיד קרבי. ציון דפ"ר מושפע רק מהביצועים שלכם במבחנים הפסיכוטכניים.

מתי לקחת ריטלין ?

אם בדרך כלל לפני מבחנים אתם לוקחים תרופה כלשהי לשיפור קשב וריכוז כמו ריטלין, קונצרטה, אטנט וכדומה, תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

האם כאשר אני לוקח את התרופה אני מרגיש כמו זומבי בעל חוסר יכולת להבעות פנים ואז הראיון האישי שלי עלול להיפגע ? כמה זמן לוקח לתרופה שלי להתחיל להשפיע ?

החדשות הטובות הן שתמיד תוכלו לבקש מהחיילת האחראית להתחיל את מבחן דפ"ר רק כאשר התרופה תתחיל להשפיע או אפילו לבקש לעשות את הראיון תחילה, לאחר מכן לקחת את התרופה ורק לבסוף לעשות את המבחנים. תמיד תבקשו בהגיון ובנימוס עזרה והכל כדי שתהיו במיטבכם בראיון ובמבחנים.

חברים שלי לא מתכוננים לצו ראשון, מה לעשות ?

אכן ישנם רבים אשר לא מתכוננים לצו ראשון מסיבות שונות כגון: "אמרו לי שזה קל", לא מבין למה זה כל כך חשוב", אני ממילא רוצה קרבי" ועוד…

אל תעשו טעות. תתכוננו ותבואו מוכנים.

משנת 2011 אני מכין למיוני הצבא ולכן יש לי ניסיון רב.

המבחנים הפסיכוטכניים הם לא קשים, אבל חשוב להכיר אותם מבחינת אופי, התנהלות ותכסיסים, כלומר להתאמן להם. בנוסף, ישנם רבים שמתאמנים ומכיוון שציון דפ"ר יחסי, אתם לא רוצים להגיע בנחיתות כי לא התאמנתם.

איך מאשרים הגעה לצו ראשון ?

לפעמים ניתן לאשר (תלוי במצב הרוח של המערכת של מיטב באתר מתגייסים) הגעה באתר מתגייסים. תחפשו ב"הודעות וזימונים". גם אם לא תצליחו לאשר יקבלו אתכם. פשוט תגיעו רבע שעה לפני שעת הזימון ללשכת הגיוס עם תעודה מזהה, אוכל, שתייה, ביטחון ושלווה.

איך אני דוחה צו ראשון ?

תחילה תנסו באתר. תחפשו היטב, אמורה להיות אפשרות לדחייה לפי תאריכים. בפועל רבים מסתבכים עם האפשרות הזאת מכיוון שהיא לא מוצלחת ולכן הכי פשוט הוא להתקשר למיטב ולבקש לדחות לאריך שמתאים לכם מבחינת לוח הזמנים. אל תדחו צו ראשון יותר מ 3 פעמים !

איך להתלבש לצו ראשון ?

אל תבואו בכפכפים, גופיה או כל לבוש מרושל, מצד שני אין צורך לבוא בלבוש רשמי מידי. תבואו בצורה מכובדת, כמו שהייתם באים לראיון עבודה. בלי הרבה עגילים ושרשראות. רגוע.

אתם רוצים ליצור רושם חיובי, רציני ומכבד את המעמד.

האם יש מחשבון בצו ראשון ?

כן, יתנו לכם מחשבון (אל תביאו את שלכם). המחשבון הוא מחשבון "חלש", כי הוא עושה את הפעולות של חיבור, חיסור, כפל, חילוק ושורש, אבל לא תצרכו יותר מזה בשאלות שישאלו אתכם. תבדקו היטב את המחשבון לפני שאתם מתחילים את המבחנים, אתם לא רוצים להיתקע במבחן עם מחשבון מקולקל.

באיזו כיתה צו ראשון ?

צו ראשון כמעט תמיד בכיתה י"א, אם קיבלתם בכיתה י', אז אמור להיות מקום למלא במכתב שקיבלתם שאתם עדיין בכיתה י' ואת זה תצלמו ותשלחו למיטב באתר מתגייסים.

איך אפשר לפנות למיטב

קחו את הנייד ותלחצו 1111. למיטב כבר אין דוא"ל, אבל ניתן לשלוח להם שאלות ובקשות באמצעות אתר מתגייסים בצד ימין למטה על החץ.

guest
256 Comments
Inline Feedbacks
ראה את כל התגובות
Anonymous

רועי , אשמח קצת לעזרתך … מה זה אומר בלש??

Anonymous

רועי בשביל להגיע לתפקיד בבור של חיל האוויר צריך לעבור מיונים?
אם כן, אילו מיונים אלו?

Anonymous

אז אם נשים את הבור של חיל האוויר בצד.
בשביל להגיע לתפקיד משמעותי בבור בקריה, אני לא מדבר על הבור של חיל האוויר, אלא על הבור הכללי. איפה שחטיבת המבצעים של אגף המבצעים נמצאים (לפחות ככה רשום באינטרנט)…
האם גם לתפקיד הזה צריך לעבור מיון?

Anonymous

סליחה על החפירה אבל אתה יודע אילו מיונים אלו?
ראיון? מבחנים?

חיילת חהא

היי רועי,
אשמח אם אתה תוכל אולי לעזור לי..
אני משרתת בחיל האוויר, בתפקיד שנחשב מאוד טוב ומאוד קשה לי..
אני משתחררת עוד שנה ואני רוצה לעבור תפקיד ולא יודעת מה לעשות..
איך אוכל לדעת איזה תפקידים אוכל להשתבץ אליהם?
תודה!

Tom

שלום רועי
האם נשירה ממיוני טיס נותנת יתרון או משהו כמו מיונים ליחידות אחרות וכד'?
בנוסף, האם הצבא יכול להתרשם ממני לרעה או לטובה לפי מיוני הטיס שלי?
תודה.

A

שלום רועי
קיבלתי מיונים לטיס ואני רוצה להתמיין למוודיעין(גאמא, שחקים, תלפיות) האם זה מקפיא את המיונים האלה?
תודה.

אנונימי

היי, רציתי לשאול שאלה כללית – כשיש לי שאלוני מיון כאלה ואחרים שלדוגמה שואלים לתחביבים שלי ויש אפשרות של "משחקי וידאו", הגיוני לסמן את זה נכון? כי אני אכן משחק לפעמים ואם אני רק אסמן את כל מה שלדעתי אני חושב שהם רוצים לשמוע אני משקר להם ולעצמי
אשמח לדעה

תודה על התשובה

כן, זה ברור אבל השאלה אם זה לגיטימי מבחינת צהל שאתה מסמן שחלק מזמנך הפנוי הולך על משחקי מחשב
ליגיטימי מבחינת יחידות מודיעין, גאמא וכולי… אולי הם היו רוצים שהיית לוקח את זמנך על דברים אחרים?

מבואס מהדפר

היי
קיבלתי דפר 60 וזה הרוב בגלל שהייתי לחוץ ולא בטוח ואני בטוח שאני יכול יותר
אני עצמי 5 יחידות מתמטיקה ו10 יחידות מדעי המחשב ואני רוצה לעשות מבחן דפר חוזר, אני עומד בתנאים שמיטב פרסמו לקבלת מבחן חוזר
מה בעצם אני יכול לעשות עם דפר 60 ו70? מה ההבדלים? ולגבי הציון של הראיון האישי – איזה ציון צריך בשביל לקבל מיונים לתוכניתן בצבא, ל8200, 81 וכולי…

מבואס מהדפר

והציון הגבוה מבין השניים הוא הקובע? ובאתר שלהם כתבו שהציון דפר החדש לא בהכרח יעזור לשינוי שיבוץ, זה באמת נכון? הצו ראשון עשיתי ממש לפני שבוע
ומבחינת סייבר ותוכנה בצבא – אילו תפקידים נפתחים לי בדפר 70? תודה רבה

כבר לא כל כך מבואס מהדפר

תודה רבה לך

TheNorthy

שלום רועי
אני מעוניין לשרת בתפקיד טכנולוגי ולהתמיין למסלול גאמא וקיבלתי בציון הריאיון האישי "מתאים לתפקידי מערך הלחימה ולסיירות בפרט", האם זה יכול לפגוע לי בקבלת המיונים וכו'?

TheNorthy

תודה רבה

Anonymous

היי רועי, אחר הצהריים טובים.
אני משרת בתפקיד עורפי, אני מעוניין להגיע ליחידה קרבית, החלום הוא סיירת מטכ״ל.
בתקופת המלשביות לא עשיתי יום סיירות כלל.
האם אני יידרש לעשות יום סיירות או שאתחיל ישר מהגיבוש ליחידה?
איך אני עושה את התהליך הזה בעצם? דרך טופס 55?

Anonymous

שלום רועי.
אני משרת בחטיבת המחקר כחוקר מודיעין.
אני מעוניין לצאת לקצונה, האם לאחר קורס הקצינים אני אשאר בתפקידי בתור מפקד כמובן או שבעצם אני יועבר לתפקיד אחר באמ״ן? איך זה עובד?
והאם יש לי את אפשרות הבחירה לאן לעבור?
אשמח להסבר כללי, תודה

Anonymous

היי רועי.
חתמתי ויתור על יום סיירות בכדי לקבל זימון לחובלים.
מתי אני אקבל את הזימון לדעתך?
האם הועבדה שעברתי את כל מיוני הטיס (אבל הודחתי בשלב הפסיכולוג) נותן לי איזה יתרון או פטור ממיון לחובלים?

Anonymous

האם יש אפשרות להתכונן למינוים לחובלים?

Anonymous

תודה רבה
שאלה נוספת, במידה ואגיע לגיבוש ואסיים ולא אעבור.
האם אהיה זכאי לשבוע ראיונות ?
אני שואל כי מישהו אמר לי שאם חתמתי ויתור על יום סיירות אני לא זכאי. נשמע לי לא קשור אבל רוצא לבדוק איתך את העיניין.

Anonymous

רועי אתה יודע במקרה אם יש גיוס לחיל המודיעין בחודש מרץ ומעלה?

Anonymous

אהלן רועי, אני משרת כבר 4 חודשים בתפקיד עורפי, אני רוצה לנסות ולהגיע ליחידות המיוחדות (מגלן,אגוז,סיירת מטכ״ל..)
האם יש לי דרך לעשות את זה כשאני כבר חייל?

Anonymous

לפי מה שאתה יודע יתנו לי ישר ללכת לגיבוש לילידות האלו או קודם אצטרך לעשות יום סיירות?

Anonymous

רועי עוד מעט יש לי את ירפא ב׳ במיונים לטיס.
הבנתי שלאחר הראיון אצל פסיכולוג יש בדיקות רפואיות.
אני עיוור צבעים ברמה קלה ממש, אני לפעמים מתבלבל בין ירוק לחום וזהו. ממש זהו.
האם אתה חושב שיפסלו אותי מטיס בגלל זה?
אני פשוט לא רוצה לעשות את המיונים לשווא ואז יודיעו לי שאני גם ככה לא יכול להיות בטיס.

Anonymous

אבל האם הרופא בבדיקות הרפואיות שם בודק את הקטע הזה של עיוורון צבעים? או שאני יכול לברוח מזה

Anonymous

היי זומנתי למיון תפקידים מבצעיים.
במה מדובר?
איך מתכוננים?

עידן

רועי אני משובץ לתפקיד לוחם הגנה אווירית שזה נחשב כזה חצי קרבי ואני רוצה לבקש מקצין מיון בבקום תפקיד ג׳וב/תומך לחימה. הם מאשרים דברים כאלה? מעבר מתפקיד קרבי ולתפקיד תומך/גוב?

Anonymous

רועי בעבר עשיתי מיונים למסלול מופת בחיל המודיעין, עברתי את המבחנים אבל נפלתי בראיון (השלב האחרון במיונים לתפקיד)
בכל מקרה אני מתגייס עוד חודש לתפקיד עורפי, האם אוכל לבקש מקצין מיון בבקום לעשות מיונים חוזרים לחמ״ן? או לבקש דח״ש בשביל המיונים האלה? האם קצין מיון יכול לזפק לי משהו כזה?
או שהחלום של מודיעין כבר אבוד..?

Anonymous

רועי לפני כמה ימים התכתבנו כאן ואמרת לי שאני יכול לבקש מקצין מיון בבקום את התפקיד ״עובד כללי בחטיבת המבצעים״.
מסתבר שהתפקיד הזה מצריך מיון של ראיון ותחקיר ביטחוני בלבד.
האם עדיין אוכל לבקש אותו מקצין המיון?
ואם אני אעלה רמה ואפילו אסרב עד שיתנו לי אותו, האם זה יכול לתרום?

Anonymous

רועי אני מתחיל להתמיין לטיס, יש לי עוד מעט ירפא א.
במידה ואני אתקבל ואגיע עד הסוף, האם יבקשו ממני לוותר על האזרחות האירופאית שיש בידיי?
כי הבנתי שבמקומות במודיעין מבקשים לוותר על האזרחות, אז האם זה עובד גם ככה בטיס?

Anonymous

רועי בחודש אפריל יש את יום הזכרון לחללי צה״ל.
בתאריך של היום הזה אני אהיה בטירונות (מתגייס במרץ), האם אתה חושב שיתנו לי לצאת לטקס יום הזכרון בתיכון שהייתי בו?

guest
256 Comments
Inline Feedbacks
ראה את כל התגובות
Anonymous

רועי , אשמח קצת לעזרתך … מה זה אומר בלש??

Anonymous

רועי בשביל להגיע לתפקיד בבור של חיל האוויר צריך לעבור מיונים?
אם כן, אילו מיונים אלו?

Anonymous

אז אם נשים את הבור של חיל האוויר בצד.
בשביל להגיע לתפקיד משמעותי בבור בקריה, אני לא מדבר על הבור של חיל האוויר, אלא על הבור הכללי. איפה שחטיבת המבצעים של אגף המבצעים נמצאים (לפחות ככה רשום באינטרנט)…
האם גם לתפקיד הזה צריך לעבור מיון?

Anonymous

סליחה על החפירה אבל אתה יודע אילו מיונים אלו?
ראיון? מבחנים?

חיילת חהא

היי רועי,
אשמח אם אתה תוכל אולי לעזור לי..
אני משרתת בחיל האוויר, בתפקיד שנחשב מאוד טוב ומאוד קשה לי..
אני משתחררת עוד שנה ואני רוצה לעבור תפקיד ולא יודעת מה לעשות..
איך אוכל לדעת איזה תפקידים אוכל להשתבץ אליהם?
תודה!

Tom

שלום רועי
האם נשירה ממיוני טיס נותנת יתרון או משהו כמו מיונים ליחידות אחרות וכד'?
בנוסף, האם הצבא יכול להתרשם ממני לרעה או לטובה לפי מיוני הטיס שלי?
תודה.

A

שלום רועי
קיבלתי מיונים לטיס ואני רוצה להתמיין למוודיעין(גאמא, שחקים, תלפיות) האם זה מקפיא את המיונים האלה?
תודה.

אנונימי

היי, רציתי לשאול שאלה כללית – כשיש לי שאלוני מיון כאלה ואחרים שלדוגמה שואלים לתחביבים שלי ויש אפשרות של "משחקי וידאו", הגיוני לסמן את זה נכון? כי אני אכן משחק לפעמים ואם אני רק אסמן את כל מה שלדעתי אני חושב שהם רוצים לשמוע אני משקר להם ולעצמי
אשמח לדעה

תודה על התשובה

כן, זה ברור אבל השאלה אם זה לגיטימי מבחינת צהל שאתה מסמן שחלק מזמנך הפנוי הולך על משחקי מחשב
ליגיטימי מבחינת יחידות מודיעין, גאמא וכולי… אולי הם היו רוצים שהיית לוקח את זמנך על דברים אחרים?

מבואס מהדפר

היי
קיבלתי דפר 60 וזה הרוב בגלל שהייתי לחוץ ולא בטוח ואני בטוח שאני יכול יותר
אני עצמי 5 יחידות מתמטיקה ו10 יחידות מדעי המחשב ואני רוצה לעשות מבחן דפר חוזר, אני עומד בתנאים שמיטב פרסמו לקבלת מבחן חוזר
מה בעצם אני יכול לעשות עם דפר 60 ו70? מה ההבדלים? ולגבי הציון של הראיון האישי – איזה ציון צריך בשביל לקבל מיונים לתוכניתן בצבא, ל8200, 81 וכולי…

מבואס מהדפר

והציון הגבוה מבין השניים הוא הקובע? ובאתר שלהם כתבו שהציון דפר החדש לא בהכרח יעזור לשינוי שיבוץ, זה באמת נכון? הצו ראשון עשיתי ממש לפני שבוע
ומבחינת סייבר ותוכנה בצבא – אילו תפקידים נפתחים לי בדפר 70? תודה רבה

כבר לא כל כך מבואס מהדפר

תודה רבה לך

TheNorthy

שלום רועי
אני מעוניין לשרת בתפקיד טכנולוגי ולהתמיין למסלול גאמא וקיבלתי בציון הריאיון האישי "מתאים לתפקידי מערך הלחימה ולסיירות בפרט", האם זה יכול לפגוע לי בקבלת המיונים וכו'?

TheNorthy

תודה רבה

Anonymous

היי רועי, אחר הצהריים טובים.
אני משרת בתפקיד עורפי, אני מעוניין להגיע ליחידה קרבית, החלום הוא סיירת מטכ״ל.
בתקופת המלשביות לא עשיתי יום סיירות כלל.
האם אני יידרש לעשות יום סיירות או שאתחיל ישר מהגיבוש ליחידה?
איך אני עושה את התהליך הזה בעצם? דרך טופס 55?

Anonymous

שלום רועי.
אני משרת בחטיבת המחקר כחוקר מודיעין.
אני מעוניין לצאת לקצונה, האם לאחר קורס הקצינים אני אשאר בתפקידי בתור מפקד כמובן או שבעצם אני יועבר לתפקיד אחר באמ״ן? איך זה עובד?
והאם יש לי את אפשרות הבחירה לאן לעבור?
אשמח להסבר כללי, תודה

Anonymous

היי רועי.
חתמתי ויתור על יום סיירות בכדי לקבל זימון לחובלים.
מתי אני אקבל את הזימון לדעתך?
האם הועבדה שעברתי את כל מיוני הטיס (אבל הודחתי בשלב הפסיכולוג) נותן לי איזה יתרון או פטור ממיון לחובלים?

Anonymous

האם יש אפשרות להתכונן למינוים לחובלים?

Anonymous

תודה רבה
שאלה נוספת, במידה ואגיע לגיבוש ואסיים ולא אעבור.
האם אהיה זכאי לשבוע ראיונות ?
אני שואל כי מישהו אמר לי שאם חתמתי ויתור על יום סיירות אני לא זכאי. נשמע לי לא קשור אבל רוצא לבדוק איתך את העיניין.

Anonymous

רועי אתה יודע במקרה אם יש גיוס לחיל המודיעין בחודש מרץ ומעלה?

Anonymous

אהלן רועי, אני משרת כבר 4 חודשים בתפקיד עורפי, אני רוצה לנסות ולהגיע ליחידות המיוחדות (מגלן,אגוז,סיירת מטכ״ל..)
האם יש לי דרך לעשות את זה כשאני כבר חייל?

Anonymous

לפי מה שאתה יודע יתנו לי ישר ללכת לגיבוש לילידות האלו או קודם אצטרך לעשות יום סיירות?

Anonymous

רועי עוד מעט יש לי את ירפא ב׳ במיונים לטיס.
הבנתי שלאחר הראיון אצל פסיכולוג יש בדיקות רפואיות.
אני עיוור צבעים ברמה קלה ממש, אני לפעמים מתבלבל בין ירוק לחום וזהו. ממש זהו.
האם אתה חושב שיפסלו אותי מטיס בגלל זה?
אני פשוט לא רוצה לעשות את המיונים לשווא ואז יודיעו לי שאני גם ככה לא יכול להיות בטיס.

Anonymous

אבל האם הרופא בבדיקות הרפואיות שם בודק את הקטע הזה של עיוורון צבעים? או שאני יכול לברוח מזה

Anonymous

היי זומנתי למיון תפקידים מבצעיים.
במה מדובר?
איך מתכוננים?

עידן

רועי אני משובץ לתפקיד לוחם הגנה אווירית שזה נחשב כזה חצי קרבי ואני רוצה לבקש מקצין מיון בבקום תפקיד ג׳וב/תומך לחימה. הם מאשרים דברים כאלה? מעבר מתפקיד קרבי ולתפקיד תומך/גוב?

Anonymous

רועי בעבר עשיתי מיונים למסלול מופת בחיל המודיעין, עברתי את המבחנים אבל נפלתי בראיון (השלב האחרון במיונים לתפקיד)
בכל מקרה אני מתגייס עוד חודש לתפקיד עורפי, האם אוכל לבקש מקצין מיון בבקום לעשות מיונים חוזרים לחמ״ן? או לבקש דח״ש בשביל המיונים האלה? האם קצין מיון יכול לזפק לי משהו כזה?
או שהחלום של מודיעין כבר אבוד..?

Anonymous

רועי לפני כמה ימים התכתבנו כאן ואמרת לי שאני יכול לבקש מקצין מיון בבקום את התפקיד ״עובד כללי בחטיבת המבצעים״.
מסתבר שהתפקיד הזה מצריך מיון של ראיון ותחקיר ביטחוני בלבד.
האם עדיין אוכל לבקש אותו מקצין המיון?
ואם אני אעלה רמה ואפילו אסרב עד שיתנו לי אותו, האם זה יכול לתרום?

Anonymous

רועי אני מתחיל להתמיין לטיס, יש לי עוד מעט ירפא א.
במידה ואני אתקבל ואגיע עד הסוף, האם יבקשו ממני לוותר על האזרחות האירופאית שיש בידיי?
כי הבנתי שבמקומות במודיעין מבקשים לוותר על האזרחות, אז האם זה עובד גם ככה בטיס?

Anonymous

רועי בחודש אפריל יש את יום הזכרון לחללי צה״ל.
בתאריך של היום הזה אני אהיה בטירונות (מתגייס במרץ), האם אתה חושב שיתנו לי לצאת לטקס יום הזכרון בתיכון שהייתי בו?

256
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top