הכנה לצו ראשון – קצר ולעניין, מה שבאמת חשוב לדעת

שלום לכולם, אני רועי ינוביץ, משנת 2011 מכין לצו ראשון. אני מכין למבחני דפ"ר מבחינת שיטות, דרכי גישה והתמודדות עם השאלות השונות וגם מכין לראיון מבחינת התנהלות ותרגול שאלות ותשובות.

בדף הזה תקראו קצר ומדויק על כל מה שהכי חשוב לדעת על צו ראשון ולאחר מכן מקבץ של שאלות ותשובות.

מה זה צו ראשון ?

קיבלתם מכתב מהצבא.

המכתב הזה מזמין אתכם ללשכת הגיוס (יש 5 כאלה בארץ).

בלשכת הגיוס תבדקו ע"י רופא (בדיקות כגון: משקל, גובה, פלטפוס ועקמת), תעברו ראיון אישי עם מאבחנת של הצבא (לרוב חיילת בת 19) ותעשו מבחנים פסיכוטכניים (מבחני דפ"ר הכוללים חשיבה מילולית, כמותית וצורנית). סדר התחנות אינו קבוע ונקבע ע"י מחשב לפי עומס ממתינים. יאמרו לכם לאיזו תחנה לגשת.

מה צריך לעשות עם המכתב הזה ?

במכתב יש תאריך לצו שלכם. תבדקו את התאריך. אם הוא לא מתאים לכם תשנו אותו באתר "מתגייסים" (האתר של מיטב האחראיים עליכם עד הגיוס. במכתב יש לכם סיסמת גישה לאתר).

אם לא תצליחו לשנות את התאריך באתר, תתקשרו למיטב למספר 1111.

במכתב יש גם "טופס" רפואי אותו עליכם למלא עם רופא המשפחה שלכם.

מה צריך לעשות עד יום הצו ?

למלא באתר מתגייסים את שאלון אימות הנתונים והשאלון הרפואי. השאלונים עלולים להיסגר לכם כשבוע לפני הצו ולכן אל תתעכבו במילוי שלהם.

לשלוח למיטב דרך האתר והטפסים שמילאתם את: בדיקת שתן, בדיקת ראייה (במכתב שקיבלתם יש ספח של בדיקת הראייה. תקראו אותו היטב !).

אם יש לכם, תשלחו אבחון פסיכו דידקטי. תשלחו את כל האבחון

ולא רק חלקים ממנו. תשלחו כמה שיותר מהר !

האבחון עשוי להעניק לכם תוספת זמן במבחני דפ"ר ולא יפגע בכם, אלא אם הוא חמור מידי ו/או מכיל עניינים רגשיים, חברתיים, חרדתיים וכדומה. אם אתם לא בטוחים תקבעו איתי פגישת ייעוץ ואעזור לכם.

תשלחו כל מסמך רפואי חשוב, כמה שיותר מהר.

הכי חשוב שתבואו מוכנים למבחני דפ"ר ולראיון האישי.

לראיון האישי אתם יכולים להתכונן איתי (מכין לזה משנת 2011) ולמבחנים תלמדו עם ערכת ההכנה הטובה ביותר שיש כיום בשוק.

הלומדה החינמית של מיטב בינונית ברובה המכריע (פתרתי את כולה יותר מפעם אחת) ולא מתאימה למי שרוצה להגדיל את הסיכוי שלו לקבל ציון דפ"ר גבוה.

מה להביא ליום הצו ?

תעודה מזהה (רישיון, דרכון או תעודת זהות), אוכל בריא, בקבוק מים ומצב רוח מרומם של שמחה, הצלחה, ביטחון עצמי ותחושת שווי.

מה כל כך חשוב בצו ראשון ?

בצו ראשון יקבע לכם פרופיל (מצב גופני, כלומר האם אתם יכולים לשרת בתפקידים קרביים או לא), ציון דפ"ר וציון ראיון אישי.

אם הנתונים שלכם יהיו נמוכים, יחסמו בפניכם תפקידים איכותיים, משמעותיים ומספקים רבים.

אתם כנראה תהיו בצבא כ 3 שנים ואפילו יותר. אתם רוצים שזמן השירות שלכם יהיה איכותי ומשמעותי.

תפקיד איכותי ומשמעותי יספק אתכם במהלך השירות הצבאי ויועיל לכם רבות מכל הבחינות גם לאחר השיחרור מצה"ל.

לסיכום

מלאו את טפסי צו ראשון ברצינות וכמה שיותר מהר.

תלמדו חזק למבחני דפ"ר ותתכוננו לראיון האישי.

אין מה לחשוב כרגע על קרבי או לא, אין טעם לחשוב על תפקיד כלשהו בשלב הזה. כל אלו לא נקבעים בצו ראשון (למרות שאולי תשאלו עליהם בראיון האישי).

רק ללמוד לדפ"ר ולראיון !

צו ראשון בשפה אחרת ?

אם אתם רוצים להיבחן באנגלית, רוסית, אמהרית, צרפתית או כל שפה אשר קיימת במיטב, תסמנו את הרצון שלכם במקום המתאים בשאלון אימות הנתונים וגם אם לא סימנתם, תוכלו לבקש זאת כאשר תגיעו ללשכת הגיוס.

המבחן בשפה האחרת יהיה עם זמן לכולו ולא זמן לכל שאלה בנפרד כמו במבחן בעברית.

לא תיפגעו בשום צורה שהיא, כל עוד ציון סימול העברית שלכם יהיה 8, הגבוה ביותר.

בסיום המבחן תתבקשו לענות על שאלות הבנת הנקרא, שיהיו על קטעי קריאה קצרים ופשוטים יחסית.

כמה זמן ללמוד לצו ראשון ?

למבחנים הפסיכוטכניים כדאי להתחיל כשלושה שבועות לפני הצו. תכירו את סגנון השאלות וכל אחד יבין ויכין תוכנית לימודים מתאימה עבורו וזאת לפי היכולות שלו. חשוב לעבוד עם ערכת הכנה מתאימה ומעודכנת.

אם לא תסתדרו עם "החומר" ותרצו ללמוד שיטות ודרכי התמודדות עם מבחני דפ"ר, צרו איתי קשר ונקבע מפגש בו אלמד אתכם ואגרום לכם להשתפר.

לראיון כדאי להתאמן 3, 4 ימים לפני. הכנה טובה לראיון היא הכנה עם בעל ניסיון וידע בנושא, שבין השאר ישאל אתכם את השאלות ששואלים בצו ראשון ויעבוד איתכם על תשובות אמיתיות, טבעיות ומנצחות.

כמה זמן תהיו בלשכת הגיוס ?

רוב המלש"ב יהיו בלשכת הגיוס לצורך צו ראשון כ 4 שעות. אם תקלעו ליום עמוס או תקלות טכניות של מיטב, זה ייקח יותר.

האם אתם צריכים לדעת באיזה תפקיד אתם רוצים לשרת בצבא לצורך צו ראשון ?

לא !

יכול להיות שהמראיינת/מאבחנת הפסיכוטכנית תשאל אתכם מה אתם רוצים לעשות בצבא, אבל היא לא רושמת תפקיד כלשהו שתאמרו לה או אם אתם מעדיפים קרבי, או לא, היא רק רוצה להתרשם מכם ומהרצון שלכם לתפקיד משמעותי ולכן אין צורך לבוא לצו בידיעה על תפקיד עתידי.

כמובן שחשוב הרצון לשרת בתפקיד איכותי ומשמעותי כלשהו.

מבחן פסיכוטכני חוזר ?

אם קיבלתם ציון נמוך בדפ"ר, תוכלו לכתוב למיטב בקשה מנומקת ומשכנעת למבחן חוזר. סיכוי ההצלחה שלכם סביר אם תדעו כיצד לכתוב את הבקשה ועם הציונים בבית הספר שלכם מעל 85 בממוצע.

הציון הגבוה קובע.

איך מתכוננים לצו ראשון ?

מחליטים להיות רציניים. מבינים את החשיבות של הצלחה בצו ראשון, אשר תעניק לכם סיכוי משופר לתפקיד איכותי ומשמעותי.

תתחילו כמה שיותר מהר לעבוד עם ערכת הכנה איכותית על מבחני דפ"ר. תתרגלו את מבחני הצורות, ההוראות, הקשר המילולי ומבחני החשיבה הכמותית. תבינו היכן האתגרים שלכם כדי להתמקד במה שעליכם לשפר.

תתייעצו עם אנשים חכמים לכם שיעזרו לכם להבין מה אתם צריכים לעשות כדי להיות טובים יותר למבחני דפ"ר.

אם אתם לא מסתדרים בעצמכם עם מבחני דפ"ר תכתבו לי לנייד, 0522240572. ניפגש ואלמד אתכם את כל השיטות לכל סוגי המבחנים.

מתי מקבלים צו ראשון ?

לקראת גיל 16 וחצי וכמעט תמיד בכיתה י"א.

אם אתם "גדולים בגיל, תקבלו בתחילת י"א ואם אתם ממש "קטנים", תקבלו בסביבות חודש מאי של כיתה י"א.

כאשר תקבלו צו ראשון תקבלו מכתב הביתה בדואר ובדרך כלל יהיו לכם כחודשיים התראה מראש לפני הצו עצמו, ההתייצבות בלשכת הגיוס ובכל מקרה תוכלו להתקשר למיטב כדי לדחות את מועד הצו.

איזה מבחנים יש בצו ראשון ?

בצו ראשון יש מבחנים פסיכוטכניים הנקראים גם מבחני דפ"ר (דרוג פסיכוטכני ראשוני). כמעט תמיד מבחנים אלו כוללים מתמטיקה בדמות חשיבה כמותית שזה בעצם שאלות מילוליות של יחס, הספק, אחוזים, ממוצע וכדומה וגם מבחני הוראות, קשר מילולי וצורות.

אתם יכולים לקרוא על המבחנים האלו בהרחבה בדף אחר באתר שלי.

איפה נמצא צו ראשון ?

את הצו הראשון עושים בלשכת גיוס, לפי אזור המגורים שלכם ולפי מה שכתוב במכתב שקיבלתם.

אם אתם גרים באזור המרכז תגיעו לתל השומר שבקריית אונו וישנן לשכות גיוס גם בירושלים, חיפה, טבריה ובאר שבע.

פשוט תגיעו ללשכת הגיוס ביום הצו כרבע שעה לפני שעת הזימון שלכם עם תעודה מזהה ותבקשו מהשומר להיכנס למתחם.

האם אתם חושבים כמו תיכוניסטים רבים ?

תיכוניסטים רבים עלולים לאמץ את החשיבה שלהם, "איזה כיף שיעור חופשי, ללמוד כמה שפחות" וכדומה אל הצבא, אבל בצבא אתם רוצים להיות עסוקים, ללמוד, להחכים, לפתח יכולות ולפגוש אנשים חדשים ומעניינים והכל כדי ליצר חוויה משמעותית בזמן השירות שלכם ולפתח יכולות מגוונות לחיים שאחרי הצבא.

תחליטו שאתם רוצים להשיג תפקיד איכותי ומשמעותי, ע"י הצלחה בצו ראשון, ללא קשר לכמה זמן ושעות תתבקשו להיות בתפקיד. זה מה שעושים המצליחים !

מה עושים בתחנת צו ראשון של הבדיקות הרפואיות ?

מכיוון שעשיתם עבודה מצוינת של מילוי השאלון הרפואי באתר מתגייסים מראש, החתמתם את הרופא שלכם על הטופס המתאים ושלחתם למיטב וגם עשיתם ושלחתם בדיקות שתן וראייה, אז אם אין לכם עניין רפואי מיוחד, הרופא או הרופאה תלוי אם אתם בן או בת, יבדקו את הגוף שלכם מבחינת: עקמת, פלטפוס, גובה ומשקל (לא בדיקת דם) וכנראה תקבלו מהר פרופיל 97.

אם יש לכם עניינים רפואיים, חשוב שתשלחו כמה שיותר מהר למיטב, באמצעות אתר מתגייסים את כל המסמכים הרפואיים שיש לכם וכאשר תגיעו לרופא הוא יאמר לכם אם מה ששלחתם מספיק או שנדרשות בדיקות נוספות. אם נדרשות, תלכו לרופאים המתאימים ותשלחו למיטב את חוות דעתם כמה שיותר מהר (עיכוב בקבלת פרופיל יכול לעכב מיונים !).

בכל מקרה, אם קיבלתם פרופיל שלא מתאים לכם, תוכלו לכתוב בקשה מנומקת ומשכנעת למיטב, בצירוף מסמכים חדשים ומתאימים.

מה זה צו ראשון סימן 4 שיחה טלפונית ?

אם התעלמתם/לא הופעתם לצו ראשון לאחר שקיבלתם אליו 3 זימונים, אתם עלולים לקבל שיחת טלפון ממיטב בו יזהירו אתכם להגיע במהרה ללשכת הגיוס לצורך סיום הליכי צו ראשון, אחרת יוציאו נגדכם צו עיכוב יציאה מהארץ.

מצד אחד אם לא תופיעו לצו ראשון תפגעו קשות בכל תהליך המיון והשיבוץ שלכם לתפקיד איכותי ומשמעותי בצה"ל, מצד שני, איום הוצאת צו העיכוב הוא איום סרק הנעשה ללא סמכות משפטית. הליך מסוג זה יתבצע רק אם לא תופיעו לגיוס שלכם ולא אם לא תופיעו לצו ראשון.

בכל מקרה, אל תגיעו למצב הזה ! אל תדחו את הצו יותר מ 3 פעמים.

האם ניתן להסתמך על אתר מתגייסים ?

מיטב רצו לעשות מעשה טוב עבור מלש"ב ואכן עשו. הם הקימו אתר ייעודי הנקרא "מתגייסים", הבעיה היא שמקבלי ההחלטות בנושא במיטב לא מעדכנים אותו. החלטתי לכתוב לכם כמה תיקונים ועדכונים למידע לא נכון במתגייסים.

"תוכלו לבדוק את תוצאות הצו הראשון כ-3 חודשים לאחר סיום ההליכים" כתוב במתגייסים, בפועל ציון סימול עברית ודפ"ר נשלח תוך יום או יומיים בדרך כלל וציון הראיון כשבוע.

במתגייסים כתוב כי לא ניתן לעבור את הליכי צו ראשון ללא הבאת צו הזימון שנשלח אליכם בדואר. זה עובדתית לא נכון. המון באים רק עם תעודה מזהה ונכנסים ללשכת הגיוס.

כתוב שצריך להביא שאלון רפואי מלא וחתום. כמובן שזה לא נכון. את השאלון שהרופא שלכם צריך למלא ולחתום תצלמו ותשלחו באתר.

האם ציון דפ"ר מושפע מהפרופיל ?

לחלוטין לא ! אין קשר. פרופיל מלמד רק על היכולת הגופנית שלכם להיות בתפקיד קרבי ובאיזה סוג של תפקיד קרבי. ציון דפ"ר מושפע רק מהביצועים שלכם במבחנים הפסיכוטכניים.

מתי לקחת ריטלין ?

אם בדרך כלל לפני מבחנים אתם לוקחים תרופה כלשהי לשיפור קשב וריכוז כמו ריטלין, קונצרטה, אטנט וכדומה, תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

האם כאשר אני לוקח את התרופה אני מרגיש כמו זומבי בעל חוסר יכולת להבעות פנים ואז הראיון האישי שלי עלול להיפגע ? כמה זמן לוקח לתרופה שלי להתחיל להשפיע ?

החדשות הטובות הן שתמיד תוכלו לבקש מהחיילת האחראית להתחיל את מבחן דפ"ר רק כאשר התרופה תתחיל להשפיע או אפילו לבקש לעשות את הראיון תחילה, לאחר מכן לקחת את התרופה ורק לבסוף לעשות את המבחנים. תמיד תבקשו בהגיון ובנימוס עזרה והכל כדי שתהיו במיטבכם בראיון ובמבחנים.

חברים שלי לא מתכוננים לצו ראשון, מה לעשות ?

אכן ישנם רבים אשר לא מתכוננים לצו ראשון מסיבות שונות כגון: "אמרו לי שזה קל", לא מבין למה זה כל כך חשוב", אני ממילא רוצה קרבי" ועוד…

אל תעשו טעות. תתכוננו ותבואו מוכנים.

משנת 2011 אני מכין למיוני הצבא ולכן יש לי ניסיון רב.

המבחנים הפסיכוטכניים הם לא קשים, אבל חשוב להכיר אותם מבחינת אופי, התנהלות ותכסיסים, כלומר להתאמן להם. בנוסף, ישנם רבים שמתאמנים ומכיוון שציון דפ"ר יחסי, אתם לא רוצים להגיע בנחיתות כי לא התאמנתם.

איך מאשרים הגעה לצו ראשון ?

לפעמים ניתן לאשר (תלוי במצב הרוח של המערכת של מיטב באתר מתגייסים) הגעה באתר מתגייסים. תחפשו ב"הודעות וזימונים". גם אם לא תצליחו לאשר יקבלו אתכם. פשוט תגיעו רבע שעה לפני שעת הזימון ללשכת הגיוס עם תעודה מזהה, אוכל, שתייה, ביטחון ושלווה.

איך אני דוחה צו ראשון ?

תחילה תנסו באתר. תחפשו היטב, אמורה להיות אפשרות לדחייה לפי תאריכים. בפועל רבים מסתבכים עם האפשרות הזאת מכיוון שהיא לא מוצלחת ולכן הכי פשוט הוא להתקשר למיטב ולבקש לדחות לאריך שמתאים לכם מבחינת לוח הזמנים. אל תדחו צו ראשון יותר מ 3 פעמים !

איך להתלבש לצו ראשון ?

אל תבואו בכפכפים, גופיה או כל לבוש מרושל, מצד שני אין צורך לבוא בלבוש רשמי מידי. תבואו בצורה מכובדת, כמו שהייתם באים לראיון עבודה. בלי הרבה עגילים ושרשראות. רגוע.

אתם רוצים ליצור רושם חיובי, רציני ומכבד את המעמד.

האם יש מחשבון בצו ראשון ?

כן, יתנו לכם מחשבון (אל תביאו את שלכם). המחשבון הוא מחשבון "חלש", כי הוא עושה את הפעולות של חיבור, חיסור, כפל, חילוק ושורש, אבל לא תצרכו יותר מזה בשאלות שישאלו אתכם. תבדקו היטב את המחשבון לפני שאתם מתחילים את המבחנים, אתם לא רוצים להיתקע במבחן עם מחשבון מקולקל.

באיזו כיתה צו ראשון ?

צו ראשון כמעט תמיד בכיתה י"א, אם קיבלתם בכיתה י', אז אמור להיות מקום למלא במכתב שקיבלתם שאתם עדיין בכיתה י' ואת זה תצלמו ותשלחו למיטב באתר מתגייסים.

איך אפשר לפנות למיטב

קחו את הנייד ותלחצו 1111. למיטב כבר אין דוא"ל, אבל ניתן לשלוח להם שאלות ובקשות באמצעות אתר מתגייסים בצד ימין למטה על החץ.

guest
256 Comments
Inline Feedbacks
ראה את כל התגובות
Anonymous

רועי פקידי לשכה של מפקדים בדרגת אלוף משנה ומעלה משרתים בבסיסים פתוחים?
ואם אני רוצה לשרת במסגרת התפקיד הזה בקריה בתל אביב כי זה קרוב לבית שלי, זה אפשרי לבקש את זה?

Anonymous

יכריחו אותי לעבור תחקיר ביטחוני?
כי הגיוני שיבקשו את זה אם אני אעבוד צמוד עם מפקדים בדרגות האלו

Anonymous

ובכללי אני אשמח אם תסביר לי בקצרה על העבודה בתפקיד.
מה פקיד לשכה של מפקד בכיר עושה?
האם הוא רק מסדר את הלוז של המפקד, מדפיס ניירת, עושה עבודה משרדית וכו׳…
או שהוא גם שותף לתכנים המקצועיים והמסווגים של המפקד? והאם הוא שותף לאופן קבלת ההחלטות בעניינים של המפקד? או שהלכתי רחוק מדי חחחח…
בקיצור אני אשמח שתסביר לי על התפקיד.
תודה 🙂

ליאור

היי רועי, אני משובץ לתפקיד שאני לא מעוניין בו.
אני רוצה לשרת בחטיבת המבצעים של אמ״ץ שהם נמצאים בבור בקריה.
זה תפקיד מעניין מאוד עם סיווג גבוה.
אתה יודע אם אני יכול לבקש את התפקיד הזה מקצין מיון ביום הגיוס?

Anonymous

אז באיזו דרך אני יכול להגיע לחטיבת המבצעים שמשרתים בבור?
אשמח לפירוט כמה שאפשר

Anonymous

אז אתה עומד על כך שאני לא יכול לבקש את התפקיד הזה בחטיבת המבצעים מקצין מיון?

Anonymous

רועי התגייסתי במרץ 22 לתפקיד מסוים ועברתי ממנו לתפקיד הנוכחי שלי כי לא היה לי טוב שם.
אני מעוניין לעבור עוד פעם תפקיד. האם יתנו לי את זה? או שזו יכולה להיות בעיה כי עברתי כבר תפקיד בעבר..?

Anonymous

שלום רועי.
אם תיכנס לאתר מתגייסים ותלך לתפקידים לבנים, יהיה רשום לך שם את התפקיד – עובד חדר מבצעים (סמבץ).
כשמדברים על התפקיד הזה האם מדובר על עובד בחדר מבצעים למשל של מטוסי קרב, יחידות קרביות או מה? בתכלס מה עושים בתפקיד הזה?

Anonymous

יש לי עוד כמה שאלות.
1) הרבה אנשים אומרים שהתפקיד הזה הוא רק לבנות, אבל באתר מתגייסים התפקיד רשום תחת הקטגוריה ״תפקידים לבנים״, אז מה נכון?
2) האם התפקיד הזה דורש מיון ממה שאתה יודע? כי חלק אומרים שכן וחלק לא, האם יש לך תשובה חד משמעית?
3) משרתים בקריה? בסיס פתוח/סגור? והאם נחשפים למידע מסווג במסגרת התפקיד?

סליחה על החפירה פשוט זה ממש יעזור לי

Anonymous

אז אם אני בן, עם פרופיל 82, אבל בן יחיד (לא יכול לשרת בקרבי). האם יעשו לי בעיות אם אני אבקש את התפקיד?

Anonymous

רועי סליחה שאני חופר לך אבל באמת זו שאלה אחרונה חחחח
כשאומרים עובד חדר מבצעים סמבץ, מתכוונים לעובד חדר מבצעים של חי״ר? או האם זה יכול להיות גם עובד חדר מבצעים של מטוסי קרב, עובד חדר מבצעים של סיירת מטכ״ל,עובד חדר מבצעים של שייטת 13?
על איזה יחידות הכוונה כשאומרים עובד חדר מבצעים סמבץ ?

Anonymous

רועי ממה שאתה יודע, החיילים בדובר צה״ל משרתים בבסיסים סגורים או פתוחים? או גם וגם?
ואם אני גר באזור הקריה, האם תהיה לי עדיפות לקבל את הקריה?

Anonymous

היי רועי.
באוגוסט 2021 התמיינתי לחיל המודיעין ועברתי את המבחנים הממוחשבים, לאחר מכן נמצאתי מתאים למסלול מסוים בחמן, ואז נפלתי בשלב הראיון.
המצב שלי כיום הוא שאני מתגייס בעוד 3 חודשים לתפקיד עורפי.
האם זה אפשרי להגיע לתפקיד בחיל המודיעין כשאני כבר התגייסתי לתפקיד אחר בצבא? האם אני אוכל לעשות את המיונים שוב פעם?

Anonymous

אז מהי הסיבה שלעבור לטיס כשאני כבר חייל זה יותר קל מאשר לעבור למודיעין?

Anonymous

רועי אני מתגייס במרץ 23, עוד 4 חודשים. יש לי כבר שיבוץ.
יש תפקיד שאני מעוניין בו, והתפקיד הזה מצריך מיון (המיון לתפקיד הוא רק ראיון ותחקיר ביטחוני).
האם יש לי דרך להשיג את המיון הזה? כי אני יודע שבגלל שאני מתגייס במרץ זה יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי.
אז האם בכל זאת יש לך רעיון לתת לי?
תודה

Anonymous

ואם כבר שלחתי והם נתנו לי תשובה שבגלל תאריך הגיוס שלי לא ניתן לתת לי את זה.
יש דרך נוספת ? או אולי לחפור להם בתקווה שמישהו יאשר את שה פתאום?

Anonymous

שלום רועי,
בשאלון העדפות קיבלתי את התפקיד – פקיד שותפות סוד בחיל האוויר.
קראתי עליו קצת והבנתי שנחשפים שם למידע מסווג מאוד.
1) מהי רמת הסיווג בתפקיד הזה?
2) האם זה הגיוני שחיילים בני 19 שבתפקיד הזה נחשפים למידע ״מסווג מאוד״?

Anonymous

רועי פרופיל 82, סעיף ליקוי בחדות הראייה, קוראים לליקוי ראייה שיש לי "מיופיה" , האם זה פוסל טייס?

Anonymous

היי רועי
בשביל השאלה חשוב שתדע שאני בן יחיד.
במרץ 22 התגייסתי להגנה אווירית, ביוני 22 סיימתי את הטירונות.
אני כבר 5 חודשים בסדיר.
להזכירך אני בן יחיד, בשביל לשרת בהגנה אווירית לא נדרש לחתום על טופס ויתור של בן יחיד. כלומר ההורים שלי לא היו צריכים לחתום על כלום בשביל לשרת פה.
הסיפור הוא שאני מעוניין לצאת למיונים לטייס, בשביל זה ההורים שלי צריכים לחתום על הטופס של הויתור בן יחיד.
נגיד והם חותמים על הטופס ואני מתחיל את המיונים לטיס, נגיד ובהמשך אני אפול מהמיונים לשם.
האם יחזירו אותי לאיפה ששירתתי קודם, להגנה אווירית? או שהם יכולים לשים אותי בתפקידי חי"ר משום שההורים שלי יחתמו על הטופס ויתור בן יחיד?

Anonymous

שלום רועי.
בינואר אני מתגייס לטירונות כלל צהלית (תפקיד עורפי).
יש תפקיד *קרבי* שאני רוצה אותו אבל הגיוס אליו הוא רק במרץ. חודשיים אחרי הגיוס שלי. (התפקיד לא מצריך מיון בשבילו. ובנוסף יש לי את הנתונים לתפקיד)
אתה חושב שאם אני אבקש אותו מקצין מיון בבקום יתנו לי אותו? אפילו שהגיוס אליו הוא חודשיים אחריי?

Anonymous

אני כבר חודשיים שולח והם לא מאפשרים לי את התפקיד הזה. בגלל זה אני בונה על הקצין מיון בבקום.
אז אין שום בעיה בזה שהגיוס לתפקיד שאני רוצה הוא חודשיים אחרי הגיוס שלי?

Anonymous

רועי אני רוצה להתגייס לתפקיד, לא משנה איזה תפקיד, ואז לבקש העברה למיונים לטיס.
נגיד ויכולתי להתגייס לכל תפקיד שיש בצבא, אז לאן היית ממליץ לי להתגייס כשאתה יודע שהמטרה שלי בעתיד היא לעבור למיונים לטיס?
כלומר מאיזה תפקיד יהיה לי יותר קל לעבור לטיס ?
תודה רועי.

Anonymous

זה לא משנה אם זה בחיל האוויר או בכל חיל אחר?

Anonymous

הי רועי, תאריך הגיוס שלי הוא במרץ 2023 אבל עדיין לא שובצתי לתפקיד מסוים.
ביום שלישי יש פסטיבל מתגייסים כזה שיש שם גם קציני מיון.
אני רוצה לבקש מקצין המיון תפקיד מסוים והקדמת גיוס.
אז יש לי כמה שאלות בנושא.
1) האם אני יכול לבקש תפקיד מקצין מיון כאשר אין לי עדיין שיבוץ בכלל?
2) הסיבה האמיתית שאני רוצה להתגייס מוקדם ולא במרץ היא שאני פשוט לא רוצה להשתעמם בבית עד אז.
האם זו סיבה מספקת? ואם לא אילו סיבות יש שכן מתקבלות?
תודה!!

Anonymous

רועי הייתי אמור להתגייס בעוד שבוע בתאריך 27.10 לתפקיד נהג.
הצבא התקשר אליי עכשיו (שבוע לפני הגיוס) ואמר לי שדחו לי את הגיוס למרץ בטענה שאין גיוס עכשיו לתפקיד שלי.
מה אני יכול לעשות עם זה? אני ממש לא מעוניין לחכות עוד חצי שנה עד הגיוס.

Anonymous

תודה על התשובה רועי!
יש לי עוד כמה שאלות בנושא.
1) האם אתה מתכוון שעליי לפנות לנציב קבילות החיילים? ולערער בפניו על דחיית הגיוס הפתאומית שלי?
2) האם אני צריך ליצור קשר עם קצינת פניות ציבור בצבא באמצעות האימייל? או שיש להם טלפון שכך נהוג לעשות?
3) כשאני רושם את המייל/ההסבר לכל הגורמים האלו, מה אני צריך לרשום בתוכן?

Anonymous

רועי בקשר למה ששאלתי אותך,
אני מרגיש שנעשה לי עוול, זה נראה לי לא צודק ולא הגיוני ששבוע לפני שאני מתגייס ידחו לי את הגיוס בחצי שנה ללא סיבה.
אני מפחד שבעזרת מכתבים אני לא אצליח לשנות כלום.
האם ישנה דרך שבה אוכל להפגש פנים אל פנים עם קצין מיון או כל אחד אחר שיכול לשנות משהו? איך אני עושה דבר כזה?
פשוט איבדתי את האמון במכתבים

יוחי

היי רועי

שיפרתי את ציון הדפ״ר שלי ועליתי ל 80 (מ 60) עם התאמה גבוהה לקצונה.
למרותזאת ציוני המבחנים עצמם לא שונו.
בנוסף שתי שאלות:
1. האם עם הנתונים החדשים אני נחשב הקצאה 0 לקצונה?
2. האם אקבל שאלון עדיפויות חדש?

יוחי

כן יש לי התאמה גבוהה מאוד לקצונה – האם אתה מתכוון לנתון הזה?

Anonymous

היי רועי, אני מתגייס בקרוב לתפקיד *לא קרבי*, הבנתי שמי שמתגייס לתפקיד קרבי מקבל שובר לנעליים בחינם מהצבא. האם זה חל גם על כאלה שמתגייסים לתפקיד שהוא לא קרבי? ואם כן מתי בעצם אנחנו מקבלים את השובר הזה?

Anonymous

רועי אני מתגייס ב24 לחודש לתפקיד מסוים, אני רוצה לפגוש קצין מיון בבקום ולבקש ממנו תפקיד אחר שמתגייסים אליו בתחילת דצמבר, כלומר יותר מחודש אחרי הגיוס שלי.
אם הוא יאשר לי את התפקיד שאני רוצה, הוא ישלח אותי הביתה ואני אחכה עוד חודש עד לגיוס לתפקיד ואז אעשה את הליך הגיוס בבקום מהתחלה? או שהם ישימו אותי באיזה בסיס עד שמגיע הגיוס לתפקיד שלי? איך זה עובד?

Anonymous

רועי התאריך גיוס הראשוני שלי היה באוגוסט וקיבלתי צו גיוס לתאריך זה
לאחר כמה זמן שינו לי את התאריך ל27 באוקטובר אבל עוד לא קיבלתי צו גיוס לתאריך ה27 באוקטובר.
זה בסדר להגיע ליום הגיוס בלי צו הגיוס?

Anonymous

היי רועי.
לאחר כמה זמן בשירות אני רשאי לצאת לקורס קצינים?
ואיך זה עובד היציאה לקורס? מי שרוצה יוצא או שהמפקדים מחליטים?

Anonymous

היי רועי,
בתאריך 24.11.2022 אני מתגייס לתפקיד ג'וב, אני מתכנן לראות קצין מיון ביום הגיוס ולבקש ממנו הגנ"א.
קיבלתי מידע שהתאריך גיוס של הגנ"א הוא ב27.11.2022, כלומר 3 ימים אחרי הגיוס שלי.
זה אפשרי לבקש מקצין המיון תפקיד שמתגייסים אליו 3 ימים אחריי? או שזה מאוחר מדי ואני אצטרך לחכות לסבב גיוס הבא לתפקיד?
כי אני פשוט מפחד שהוא יגיד לי שאין מקום בתפקיד כי הגיוס אליו הוא 3 ימים אחריי ואז לא תהיה לי דרך לקבל הגנא.

Anonymous

כלומר רועי זה לא משנה שהגיוס שלי והגיוס של הגנ"א חופפים?
הדבר היחיד שקצין המיון מסתכל זה האם יש מקום פנוי בהגנא? או על אילו עוד דברים הוא מסתכל ?
תודה מראש!!

Anonymous

אוקיי רועי יש לי שאלה אחרונה.
אני משובץ לנהג של מפקד והרצון שלי הוא הגנ"א.
מי שדיברתי איתו על העניין של הנהג אמר לי שהם צריכים מישהו שיאייש את תפקיד הנהג.
אפילו ברמה כזאת שהייתי משובץ לתפקיד אחר אבל שינו לי את השיבוץ לנהג כי היה צריך מישהו שם.
האם אתה חושב שקצין המיון יתן לי הגנ"א למרות שהם צריכים מישהו בתפקיד הנהג ברמה כזאת גבוהה?

guest
256 Comments
Inline Feedbacks
ראה את כל התגובות
Anonymous

רועי פקידי לשכה של מפקדים בדרגת אלוף משנה ומעלה משרתים בבסיסים פתוחים?
ואם אני רוצה לשרת במסגרת התפקיד הזה בקריה בתל אביב כי זה קרוב לבית שלי, זה אפשרי לבקש את זה?

Anonymous

יכריחו אותי לעבור תחקיר ביטחוני?
כי הגיוני שיבקשו את זה אם אני אעבוד צמוד עם מפקדים בדרגות האלו

Anonymous

ובכללי אני אשמח אם תסביר לי בקצרה על העבודה בתפקיד.
מה פקיד לשכה של מפקד בכיר עושה?
האם הוא רק מסדר את הלוז של המפקד, מדפיס ניירת, עושה עבודה משרדית וכו׳…
או שהוא גם שותף לתכנים המקצועיים והמסווגים של המפקד? והאם הוא שותף לאופן קבלת ההחלטות בעניינים של המפקד? או שהלכתי רחוק מדי חחחח…
בקיצור אני אשמח שתסביר לי על התפקיד.
תודה 🙂

ליאור

היי רועי, אני משובץ לתפקיד שאני לא מעוניין בו.
אני רוצה לשרת בחטיבת המבצעים של אמ״ץ שהם נמצאים בבור בקריה.
זה תפקיד מעניין מאוד עם סיווג גבוה.
אתה יודע אם אני יכול לבקש את התפקיד הזה מקצין מיון ביום הגיוס?

Anonymous

אז באיזו דרך אני יכול להגיע לחטיבת המבצעים שמשרתים בבור?
אשמח לפירוט כמה שאפשר

Anonymous

אז אתה עומד על כך שאני לא יכול לבקש את התפקיד הזה בחטיבת המבצעים מקצין מיון?

Anonymous

רועי התגייסתי במרץ 22 לתפקיד מסוים ועברתי ממנו לתפקיד הנוכחי שלי כי לא היה לי טוב שם.
אני מעוניין לעבור עוד פעם תפקיד. האם יתנו לי את זה? או שזו יכולה להיות בעיה כי עברתי כבר תפקיד בעבר..?

Anonymous

שלום רועי.
אם תיכנס לאתר מתגייסים ותלך לתפקידים לבנים, יהיה רשום לך שם את התפקיד – עובד חדר מבצעים (סמבץ).
כשמדברים על התפקיד הזה האם מדובר על עובד בחדר מבצעים למשל של מטוסי קרב, יחידות קרביות או מה? בתכלס מה עושים בתפקיד הזה?

Anonymous

יש לי עוד כמה שאלות.
1) הרבה אנשים אומרים שהתפקיד הזה הוא רק לבנות, אבל באתר מתגייסים התפקיד רשום תחת הקטגוריה ״תפקידים לבנים״, אז מה נכון?
2) האם התפקיד הזה דורש מיון ממה שאתה יודע? כי חלק אומרים שכן וחלק לא, האם יש לך תשובה חד משמעית?
3) משרתים בקריה? בסיס פתוח/סגור? והאם נחשפים למידע מסווג במסגרת התפקיד?

סליחה על החפירה פשוט זה ממש יעזור לי

Anonymous

אז אם אני בן, עם פרופיל 82, אבל בן יחיד (לא יכול לשרת בקרבי). האם יעשו לי בעיות אם אני אבקש את התפקיד?

Anonymous

רועי סליחה שאני חופר לך אבל באמת זו שאלה אחרונה חחחח
כשאומרים עובד חדר מבצעים סמבץ, מתכוונים לעובד חדר מבצעים של חי״ר? או האם זה יכול להיות גם עובד חדר מבצעים של מטוסי קרב, עובד חדר מבצעים של סיירת מטכ״ל,עובד חדר מבצעים של שייטת 13?
על איזה יחידות הכוונה כשאומרים עובד חדר מבצעים סמבץ ?

Anonymous

רועי ממה שאתה יודע, החיילים בדובר צה״ל משרתים בבסיסים סגורים או פתוחים? או גם וגם?
ואם אני גר באזור הקריה, האם תהיה לי עדיפות לקבל את הקריה?

Anonymous

היי רועי.
באוגוסט 2021 התמיינתי לחיל המודיעין ועברתי את המבחנים הממוחשבים, לאחר מכן נמצאתי מתאים למסלול מסוים בחמן, ואז נפלתי בשלב הראיון.
המצב שלי כיום הוא שאני מתגייס בעוד 3 חודשים לתפקיד עורפי.
האם זה אפשרי להגיע לתפקיד בחיל המודיעין כשאני כבר התגייסתי לתפקיד אחר בצבא? האם אני אוכל לעשות את המיונים שוב פעם?

Anonymous

אז מהי הסיבה שלעבור לטיס כשאני כבר חייל זה יותר קל מאשר לעבור למודיעין?

Anonymous

רועי אני מתגייס במרץ 23, עוד 4 חודשים. יש לי כבר שיבוץ.
יש תפקיד שאני מעוניין בו, והתפקיד הזה מצריך מיון (המיון לתפקיד הוא רק ראיון ותחקיר ביטחוני).
האם יש לי דרך להשיג את המיון הזה? כי אני יודע שבגלל שאני מתגייס במרץ זה יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי.
אז האם בכל זאת יש לך רעיון לתת לי?
תודה

Anonymous

ואם כבר שלחתי והם נתנו לי תשובה שבגלל תאריך הגיוס שלי לא ניתן לתת לי את זה.
יש דרך נוספת ? או אולי לחפור להם בתקווה שמישהו יאשר את שה פתאום?

Anonymous

שלום רועי,
בשאלון העדפות קיבלתי את התפקיד – פקיד שותפות סוד בחיל האוויר.
קראתי עליו קצת והבנתי שנחשפים שם למידע מסווג מאוד.
1) מהי רמת הסיווג בתפקיד הזה?
2) האם זה הגיוני שחיילים בני 19 שבתפקיד הזה נחשפים למידע ״מסווג מאוד״?

Anonymous

רועי פרופיל 82, סעיף ליקוי בחדות הראייה, קוראים לליקוי ראייה שיש לי "מיופיה" , האם זה פוסל טייס?

Anonymous

היי רועי
בשביל השאלה חשוב שתדע שאני בן יחיד.
במרץ 22 התגייסתי להגנה אווירית, ביוני 22 סיימתי את הטירונות.
אני כבר 5 חודשים בסדיר.
להזכירך אני בן יחיד, בשביל לשרת בהגנה אווירית לא נדרש לחתום על טופס ויתור של בן יחיד. כלומר ההורים שלי לא היו צריכים לחתום על כלום בשביל לשרת פה.
הסיפור הוא שאני מעוניין לצאת למיונים לטייס, בשביל זה ההורים שלי צריכים לחתום על הטופס של הויתור בן יחיד.
נגיד והם חותמים על הטופס ואני מתחיל את המיונים לטיס, נגיד ובהמשך אני אפול מהמיונים לשם.
האם יחזירו אותי לאיפה ששירתתי קודם, להגנה אווירית? או שהם יכולים לשים אותי בתפקידי חי"ר משום שההורים שלי יחתמו על הטופס ויתור בן יחיד?

Anonymous

שלום רועי.
בינואר אני מתגייס לטירונות כלל צהלית (תפקיד עורפי).
יש תפקיד *קרבי* שאני רוצה אותו אבל הגיוס אליו הוא רק במרץ. חודשיים אחרי הגיוס שלי. (התפקיד לא מצריך מיון בשבילו. ובנוסף יש לי את הנתונים לתפקיד)
אתה חושב שאם אני אבקש אותו מקצין מיון בבקום יתנו לי אותו? אפילו שהגיוס אליו הוא חודשיים אחריי?

Anonymous

אני כבר חודשיים שולח והם לא מאפשרים לי את התפקיד הזה. בגלל זה אני בונה על הקצין מיון בבקום.
אז אין שום בעיה בזה שהגיוס לתפקיד שאני רוצה הוא חודשיים אחרי הגיוס שלי?

Anonymous

רועי אני רוצה להתגייס לתפקיד, לא משנה איזה תפקיד, ואז לבקש העברה למיונים לטיס.
נגיד ויכולתי להתגייס לכל תפקיד שיש בצבא, אז לאן היית ממליץ לי להתגייס כשאתה יודע שהמטרה שלי בעתיד היא לעבור למיונים לטיס?
כלומר מאיזה תפקיד יהיה לי יותר קל לעבור לטיס ?
תודה רועי.

Anonymous

זה לא משנה אם זה בחיל האוויר או בכל חיל אחר?

Anonymous

הי רועי, תאריך הגיוס שלי הוא במרץ 2023 אבל עדיין לא שובצתי לתפקיד מסוים.
ביום שלישי יש פסטיבל מתגייסים כזה שיש שם גם קציני מיון.
אני רוצה לבקש מקצין המיון תפקיד מסוים והקדמת גיוס.
אז יש לי כמה שאלות בנושא.
1) האם אני יכול לבקש תפקיד מקצין מיון כאשר אין לי עדיין שיבוץ בכלל?
2) הסיבה האמיתית שאני רוצה להתגייס מוקדם ולא במרץ היא שאני פשוט לא רוצה להשתעמם בבית עד אז.
האם זו סיבה מספקת? ואם לא אילו סיבות יש שכן מתקבלות?
תודה!!

Anonymous

רועי הייתי אמור להתגייס בעוד שבוע בתאריך 27.10 לתפקיד נהג.
הצבא התקשר אליי עכשיו (שבוע לפני הגיוס) ואמר לי שדחו לי את הגיוס למרץ בטענה שאין גיוס עכשיו לתפקיד שלי.
מה אני יכול לעשות עם זה? אני ממש לא מעוניין לחכות עוד חצי שנה עד הגיוס.

Anonymous

תודה על התשובה רועי!
יש לי עוד כמה שאלות בנושא.
1) האם אתה מתכוון שעליי לפנות לנציב קבילות החיילים? ולערער בפניו על דחיית הגיוס הפתאומית שלי?
2) האם אני צריך ליצור קשר עם קצינת פניות ציבור בצבא באמצעות האימייל? או שיש להם טלפון שכך נהוג לעשות?
3) כשאני רושם את המייל/ההסבר לכל הגורמים האלו, מה אני צריך לרשום בתוכן?

Anonymous

רועי בקשר למה ששאלתי אותך,
אני מרגיש שנעשה לי עוול, זה נראה לי לא צודק ולא הגיוני ששבוע לפני שאני מתגייס ידחו לי את הגיוס בחצי שנה ללא סיבה.
אני מפחד שבעזרת מכתבים אני לא אצליח לשנות כלום.
האם ישנה דרך שבה אוכל להפגש פנים אל פנים עם קצין מיון או כל אחד אחר שיכול לשנות משהו? איך אני עושה דבר כזה?
פשוט איבדתי את האמון במכתבים

יוחי

היי רועי

שיפרתי את ציון הדפ״ר שלי ועליתי ל 80 (מ 60) עם התאמה גבוהה לקצונה.
למרותזאת ציוני המבחנים עצמם לא שונו.
בנוסף שתי שאלות:
1. האם עם הנתונים החדשים אני נחשב הקצאה 0 לקצונה?
2. האם אקבל שאלון עדיפויות חדש?

יוחי

כן יש לי התאמה גבוהה מאוד לקצונה – האם אתה מתכוון לנתון הזה?

Anonymous

היי רועי, אני מתגייס בקרוב לתפקיד *לא קרבי*, הבנתי שמי שמתגייס לתפקיד קרבי מקבל שובר לנעליים בחינם מהצבא. האם זה חל גם על כאלה שמתגייסים לתפקיד שהוא לא קרבי? ואם כן מתי בעצם אנחנו מקבלים את השובר הזה?

Anonymous

רועי אני מתגייס ב24 לחודש לתפקיד מסוים, אני רוצה לפגוש קצין מיון בבקום ולבקש ממנו תפקיד אחר שמתגייסים אליו בתחילת דצמבר, כלומר יותר מחודש אחרי הגיוס שלי.
אם הוא יאשר לי את התפקיד שאני רוצה, הוא ישלח אותי הביתה ואני אחכה עוד חודש עד לגיוס לתפקיד ואז אעשה את הליך הגיוס בבקום מהתחלה? או שהם ישימו אותי באיזה בסיס עד שמגיע הגיוס לתפקיד שלי? איך זה עובד?

Anonymous

רועי התאריך גיוס הראשוני שלי היה באוגוסט וקיבלתי צו גיוס לתאריך זה
לאחר כמה זמן שינו לי את התאריך ל27 באוקטובר אבל עוד לא קיבלתי צו גיוס לתאריך ה27 באוקטובר.
זה בסדר להגיע ליום הגיוס בלי צו הגיוס?

Anonymous

היי רועי.
לאחר כמה זמן בשירות אני רשאי לצאת לקורס קצינים?
ואיך זה עובד היציאה לקורס? מי שרוצה יוצא או שהמפקדים מחליטים?

Anonymous

היי רועי,
בתאריך 24.11.2022 אני מתגייס לתפקיד ג'וב, אני מתכנן לראות קצין מיון ביום הגיוס ולבקש ממנו הגנ"א.
קיבלתי מידע שהתאריך גיוס של הגנ"א הוא ב27.11.2022, כלומר 3 ימים אחרי הגיוס שלי.
זה אפשרי לבקש מקצין המיון תפקיד שמתגייסים אליו 3 ימים אחריי? או שזה מאוחר מדי ואני אצטרך לחכות לסבב גיוס הבא לתפקיד?
כי אני פשוט מפחד שהוא יגיד לי שאין מקום בתפקיד כי הגיוס אליו הוא 3 ימים אחריי ואז לא תהיה לי דרך לקבל הגנא.

Anonymous

כלומר רועי זה לא משנה שהגיוס שלי והגיוס של הגנ"א חופפים?
הדבר היחיד שקצין המיון מסתכל זה האם יש מקום פנוי בהגנא? או על אילו עוד דברים הוא מסתכל ?
תודה מראש!!

Anonymous

אוקיי רועי יש לי שאלה אחרונה.
אני משובץ לנהג של מפקד והרצון שלי הוא הגנ"א.
מי שדיברתי איתו על העניין של הנהג אמר לי שהם צריכים מישהו שיאייש את תפקיד הנהג.
אפילו ברמה כזאת שהייתי משובץ לתפקיד אחר אבל שינו לי את השיבוץ לנהג כי היה צריך מישהו שם.
האם אתה חושב שקצין המיון יתן לי הגנ"א למרות שהם צריכים מישהו בתפקיד הנהג ברמה כזאת גבוהה?

256
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top